Loodusvaatluste huvilised on oodatud Tartusse vaatlusmaratoniks valmistuma

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Seminar toimub botaanikaaias, kus neljapäeval loodetavasti lume alt ka mõnda õit võimalik näha on.
Seminar toimub botaanikaaias, kus neljapäeval loodetavasti lume alt ka mõnda õit võimalik näha on. Foto: Kristjan Teedema

Sel neljapäeval, 25. aprillil kogunevad loodusvaatluste huvilised botaanikaaias, et üheskoos seitsmendaks loodusvaatluste maratoniks valmistuda. Kõigi ühine eesmärk on loodusloovusfestivali ajal, 8.–9. juunil toimuval vaatlusmaratonil võimalikult palju eluslooduse liike kirja panna.

Osalejad saavad ülevaate, mida erinevate liikide vaatlemisel silmas pidada ja miks oma vaatlustest teada anda. Tehakse ka loodusvaatlusi ja sisestatakse need Plutof GO nutirakendusega eElurikkuse andmeportaali samamoodi nagu vaatlusmaratonil juunikuus. Seminaril osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Kohtumist saab osaliselt jälgida ka veebis.  

«Ootame kõiki loodushuvilisi, kes naudivad looduses käimist, aga nüüd tahaksid ka liike määrama õppida ja oma vaatlusi salvestada,» rääkis loodusvaatluste maratoni eestvedaja, Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia harrastusteaduse peaekspert Veljo Runnel. 

Loodusvaatluste maraton on harrastusteaduse algatus, mis kasutab rahvusvaheliselt tuntud vaatlusformaati BioBlitz ning mille käigus tuvastatakse loodusteadlaste ja -huviliste koostöös kindlal alal ja kindlas ajavahemikus nii palju eluslooduse liike kui võimalik. Eelmiste aastate maratonidel on tehtud kokku üle 33 000 vaatluse ja avastatud Eestile kaks uut liiki.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles