Väärikate ülikooli konverents arutleb selle üle, kuidas kaasata eakaid inimesi tõhusamalt ühiskonnaellu

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Copy
Väärikate ülikool aitab luua vanemaealistele paremaid võimalusi muutuvas ühiskonnas toimetulekuks.
Väärikate ülikool aitab luua vanemaealistele paremaid võimalusi muutuvas ühiskonnas toimetulekuks. Foto: Andero Kalju

Väärikate ülikool sündis 2010. aastal Pärnu kolledžis ning pakub praegu juba viieteistkümnes Eesti piirkonnas programme, mida saab auditooriumides kuulata, lisaks veebiprogrammi. Lektorid on Tartu ülikooli ja teiste kõrgkoolide õppejõud ja teadlased, tunnustatud arvamusliidrid ja paljude valdkondade eksperdid.

Tartu ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaastat tähistava konverentsi «Väärikad on väärtus, haridus on vabadus» avas 22. aprilli keskpäeval Tartu ülikooli rektor Toomas Asser, tervitussõnu laususid haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Renno Veinthal ja Tartu linnapea Urmas Klaas.

Aulakonverents kestab terve päeva. Väärikate ülikooli kujunemisloost on juba rääkinud Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolainen.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Anna-Liina Väkram esines ettekandega «Elukestvalt tööturul» ning Tartu ülikooli lektor ja kliiniline psühholoog Kaia Kastepõld-Tõrs peatub vaimse tervise hoidmise teemal.

Kõnepuldis on Anna-Liina Väkram.
Kõnepuldis on Anna-Liina Väkram. Foto: ekraanikuva

Konverentsi teises pooles algusega kell 14.30 arutletakse, kuidas kaasata väärikas eas inimesi tõhusamalt ühiskonnaellu. Arutelu juhib Tartu ülikooli õppeprorektor Aune Valk.

Tema sõnul on väga tähenduslik see, et ülikoolis õpetatakse nii põhikooliealisi, kes alles valmistuvad sisseastumiseks ülikooli, kui ka neid, kel õpingutest pool sajandit möödas. «See annab ülikoolile laiema vaate kogu ühiskonna vajadustest ja huvist,» leiab Valk. «Viisteist aastat on just selline vanus, mil hakkab tekkima arusaam sellest, kuhu on soov ja võimekus edasi liikuda. Väärikate ülikool on läbinud väärika teekonna, alustades kahe loenguprogrammiga, millest on nüüdseks saanud 16.»

Väärikate ülikoolis on kokku ligi 3500 osalejat, kes moodustavad suure osa Tartu ülikooli täiendusõppijate kogukonnast. See aitab luua vanemaealistele paremaid võimalusi elukestvaks õppeks ja ühiskonnas ettetulevate muutustega kohanemiseks.

Konverentsi kannab üle UTTV.

Väärikate ülikooli tegevust toetavad haridus- ja teadusministeerium, kohalikud omavalitsused ja eraettevõtjad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles