Arusaamatus ja paar täpset rusikahoopi tõid raske tervisekahju (2)

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Kaitsja Robert Sprengk (paremal) tuletas teisipäeval kohtupingis istunud Sigmar Kubjale meelde, et ta väljendaks kannatanule enda kahetsust.
Kaitsja Robert Sprengk (paremal) tuletas teisipäeval kohtupingis istunud Sigmar Kubjale meelde, et ta väljendaks kannatanule enda kahetsust. Foto: Kristjan Teedema

Teisipäeval oli Tartu maakohtus süüpingis 24-aastane Sigmar Kubja, keda prokuratuur süüdistas raskete kehavigastuste tekitamises. Noormehe kohtu alla viinud juhtum leidis aset pea kaks aastat tagasi Tartu kesklinnas, kus arusaamatus viis kallaletungini, mil olid rängad tagajärjed.

Kallaletung leidis aset 2022. aasta 21. mai öösel veidi pärast poolt nelja. Peolt tulnud Ergo ning toona 22-aastane Sigmar Kubja ja viimase tüdruksõbra teed ristusid kesklinnas kaubamaja lähistel, kus Ergo selgituste kohaselt oli tal plaan takso leida ja koju sõita.

Sigmar Kubjale jäi tol korral mulje, et võõras mööduja tikkus tema tüdruksõbrale ligi, kuigi ülekuulamisel tema tüdruksõber seda ei kinnitanud. Sellest muljest aga Kubjale piisas, et võõrale mehele kallale tungida.

Tagasi üles