Politsei pidas Tartus kinni kolm meest, keda kahtlustatakse narkokuritegudes

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Politsei. Foto on illustreeriv.
Politsei. Foto on illustreeriv. Foto: Marko Saarm

Lõuna prefektuuri kriminaalpolitseinikud panid veebruarikuus punkti laiaulatuslikule narkoärile, kui pidasid Tartu linnas kinni kolm meest. Kaks neist on nüüdseks vahi alla võetud.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Steven Ilves rääkis, et kriminaalpolitseinikud pidasid  27. veebruaril politseioperatsiooni käigus kinni kolm meest, keda kahtlustatakse suhtlusgrupi Telegram vahendusel narkokuritegude toimepanemises. «Politseioperatsiooni käigus saime kätte suures koguses narkootilisi aineid, sularaha ja krüptovaluutat,» lausus Ilves, kelle hinnangul saanuks ära võetud narkootilistest ainetest tekitada narkojoobe vähemalt 200 000 inimesele.

Ilves märkis, et kahtlustatavate tegevus toimus krüpteeritud suhtlusplatvormil Telegram eksisteerinud grupis, kus vahendati erinevaid narkootilisi aineid. «Aineid hankinud ja neid vahendanud mehed peeti kinni ning kaks neist on võetud vahi alla,» lisas ta. Kriminaalmenetlus täpsemate asjaoludes selgitamiseks aga jätkub.

«Ühelt poolt on politsei eesmärk peatada aine levik, ent veelgi tähtsam on säästa inimelusid,» rõhutas Ilves. Ta lisas, et möödunud aasta rekordiline narkosurmade arv, uute ohtlike ainete turule tulek ning narkootikumide kättesaadavuse suurenemine ühiskonnas tekitab muret, mistõttu on politsei prioriteet uute trendide – näiteks müük internetis, kulleriga või e-posti teel –avastamine ja tõkestamine. «Pöörame suuremat tähelepanu nii suhtlusgruppides toimuvale, narkootikumidega seotud transiidi piiramisele kui ka kriminaaltulu konfiskeerimisele,» selgitas Ilves.

Tagasi üles