Politseinik kiiruseületajatest: aastatega on liiklustalgutel välja kujunenud väga veider muster (16)

Kristofer Seema
, reporter
Copy
Piirkonnapolitseinik Annika Jukk ja liiklusgrupi patrullpolitseinik Martin Määr olid esmaspäeva lõunaks käinud kiirust mõõtmas juba kuues kohas. Kihutajaid oli kahjuks palju.
Piirkonnapolitseinik Annika Jukk ja liiklusgrupi patrullpolitseinik Martin Määr olid esmaspäeva lõunaks käinud kiirust mõõtmas juba kuues kohas. Kihutajaid oli kahjuks palju. Foto: Sille Annuk

Esmaspäevast pühapäevani käivad liiklustalgud, mille ajal mõõdavad politseinikud kiirust ja rahustavad liiklust Eesti eri paikades. Teiste hulgas asusid eile kella poole kahe paiku päeval Tartus Raadi linnaosas Kaupmehe tänaval kiirust mõõtma piirkonnapolitseinik Annika Jukk ja liiklusgrupi patrullpolitseinik Martin Määr.

Liiklustalgute käigus kontrollib politsei kohti, kus inimesed on ise märganud suurt hulka raske jalaga sõidukijuhte. Aastatega on talgutel välja kujunenud väga veider muster, tõdes piirkonnapolitseinik Jukk. «Meile jäävad vahele just need kohalikud elanikud, kes on teavitanud liiklustalgute raames, et nende naabruskonnas kihutatakse,» ütles ta. «Ise on teavitanud ja ise rikuvad. See on iga aasta nii.»

Selleks ajaks, kui politseinikud Kaupmehe tänavale jõudsid, olid nad kiirust mõõtnud juba kuues kohas nii Tartus kui ka Luunjas. Korrakaitsjad tõdesid, et liiklusrikkujaid on kahjuks olnud palju. Politseinikud Jukk ja Määr olid poole päevaga tabanud kuus kiiruseületajat, ühe roolijoodiku ning kaks roolis telefoni kasutavat juhti.

Tagasi üles