Kolm üliõpilaskorporatsiooni tähistavad oma 100. aastapäeva ühise konverentsiga

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Korporatsioonide Amicitia, Indla ja Lembela konverents «Minevikust tulevikku», esinemas on Merilin Aruvee korporatsioonist Lembela
Korporatsioonide Amicitia, Indla ja Lembela konverents «Minevikust tulevikku», esinemas on Merilin Aruvee korporatsioonist Lembela Foto: Kati Varblane

Laupäeval Tartus aset leidval konverentsil «Minevikust tulevikku» arutavad üliõpilaskorporatsioonide Amicitia, Indla ja Lembela liikmed eesti keele väärtustamise, naisjuhtide tuleviku ja korporatsioonide väljakutsete üle. Kõik kolm naiskorporatsiooni tähistavad tänavu 100. aastapäeva.

Korporatsioon Lembela vilistlase Merilin Aruvee hinnangul on eesti keele õppes väga tähtis tunnetada kultuuriruumi. «Maailm muutub aina mitmekesisemaks, tehisintellekti ei saa ignoreerida ning emakeeleõpetus peab seda arvestama. See paneb Eesti kooli õpetajatele suure vastutuse, sest nemad laiendavad inimeste tähendusloome potentsiaali,» ütles Tallinna ülikooli emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor Aruvee.

Eesti keele teemalises paneelis arutletakse, mida saab igaüks meist eesti keele hoidmiseks ette võtta. Naisjuhtide tuleviku teemaplokis arutatakse, kuidas naisjuhi rollis kestlikult kasvada.

Korporatsioon Amicitia vilistlase Ester Eomoisi sõnul on suur väljakutse, kuidas naised jõuaksid rohkem ettevõtete tippjuhtkondadesse. «Korporatsioon on Eesti naisjuhtide nii-öelda kasvulava, tegemaks karjääris tarku valikuid, võtmaks vastutust, olemaks julge, hea esineja ja palju muud,» ütles EBSi õppejõud ja Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsiooni pikaaegne eestvedaja.

Konverentsi viimases paneelis võetakse ette korporatsioonide ühiskondlikest muudatustest tingitud väljakutsed, mille ees seisavad tänased (nais)korporatsioonid.

Korporatsioon Indla vilistlase Anneli Kaasa sõnul on korporatsioonide suurim väljakutse püsimajäämine. «Kujunenud väärtused ei muutu aasta-kahega, kuid aastakümnetega ühiskond meie ümber siiski muutub. Korporatsioonid, keda neid ümbritsev kultuuriruum paratamatult mõjutab, ei saa seda ignoreerida. Korporatsioonidel tuleb leida tasakaal algsetest väärtustest kinnihoidmise ja järeltuleva põlve kindlustamise vahel,» ütles Tartu ülikooli majandusteaduslike sotsiaal- ja kultuuriuuringute professor.

13. aprillil Tartu ülikooli raamatukogus toimuva konverentsi igas teemapaneelis esineb kolm oma ala tippeksperti. Kolme korporatsiooni konverentsil on üle 100 osaleja.

Tagasi üles