Tartu ülikool sõlmis Maarjavälja õppehoone ehitamiseks projekteerimislepingu

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Uue õppehoone ideekonkurssi võitjaks valiti «Sudoku», mille autorid on Kauss Arhitektuur OÜ ja Väli OÜ.
Uue õppehoone ideekonkurssi võitjaks valiti «Sudoku», mille autorid on Kauss Arhitektuur OÜ ja Väli OÜ. Foto: Tartu Ülikool

Reedel sõlmisid Tartu ülikool ja Kauss Arhitektuur OÜ uue õppe- ja teadushoone projekteerimislepingu. Lisaks hoonele tuleb lepingupartneril projekteerida tänav ja parkimismaja.

Möödunud aasta 8. detsembril kuulutas Tartu ülikool Maarjamõisas asuva Maarjavälja kinnistule rajatava õppe- ja teadushoone ideelahenduste võidutööna välja arhitektuurse lahenduse «Sudoku», mille autorid on Kauss Arhitektuur OÜ ja Väli OÜ.

Projekteerimiseks on arvestatud kaks aastat ja tööde maksumuseks veidi üle 4,8 miljoni euro koos käibemaksuga. Võrreldes konkursiaegse eeldatava maksumusega on nüüd projekteerimislepingusse lisatud (sise)arhitektuurse ja konstruktiivse osa tööprojektide hind.

Ülikool planeeris kogu projekti esialgseks maksumuseks umbes 60 miljonit eurot, kuid ideekonkursi tulemuste põhjal on hind kõrgem. Ülikool on alustanud laenu võtmiseks läbirääkimisi, et leida väline rahastaja. Parkimismaja, tänava ja hoone maksumus selgub ehitustööde riigihankemenetluste tulemusena.

Ehitustegevusega loodetakse alustada 2026. aastal ja selleks on arvestatud ligikaudu 24 kuud. Ehitustööd tehakse kahes etapis: parkimismaja ja tänav esimeses ning hoonekompleks teises. Kui kõik hanked ning projekteerimis- ja ehitustööd kulgevad plaanipäraselt, saab uutes ruumides õppe- ja teadustööd alustada 2029. aastal.

Tagasi üles