Tartu päästjad panid end rahva ees kibekiirelt riidesse

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Copy

Täna pärastlõunal avas Tartu päästekomando Aleksandri tänaval kutseliste tuletõrjujate 107. aastapäeva puhul linnarahvale uksed. Kutselised päästjad võtsid rahva ees ka omavahel mõõtu riietumises.

Heldur Raua nimeline aja peale riietumise võistlus käib, nagu nimigi ütleb, aja peale. Pärast stardikäskluse saamist pidid kutselised päästjad selga tõmbama tunked, jope ja kiivri ning seejärel hapnikumaski koos hapnikuballooniga. Sealjuures pidid nad kontrollima võimalikke lekkeid. Kui täisvarustus seljas, oli päästjate viimane ülesanne vahetada maas oleval aparatuuril välja gaasiballoon. Kogu see pikk tsükkel mahtus kutselistel päästjatel umbes minuti sisse.

Tartu päästekomando pealik Jaano Maask rääkis, et riietumisvõistluse idee käis kunagi välja legendaarne päästja Heldur Raud, kelle järgi võistlus ka nimetatud on. «Kunagi oleme ühe korra võistlust pidanud, aga nüüd on idee sellest ikkagi traditsioon teha. Võistlus on kasulik just seetõttu, et neid oskusi kasutavad päästjad pidevalt,» lausus Maask.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles