Politsei palub abi kihutavate juhtide tabamisel (4)

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Copy
Möödunud aastal kontrollis politsei liiklustalgutel üle 1600 koha ning tabas ligi 2700 kiiruseületajat.
Möödunud aastal kontrollis politsei liiklustalgutel üle 1600 koha ning tabas ligi 2700 kiiruseületajat. Foto: Kristjan Teedema

Politsei- ja piirivalveamet ootab tänasest 5. aprillini kõikide tähelepanekuid kohtadest, kus autojuhid pidevalt kiirust ületavad. Märgitud kohad võtab politsei sihikule 15. kuni 19. aprillini.

Politsei- ja piirivalveamet ootab tänasest 5. aprillini liiklustalgute veebilehel kõikide tähelepanekuid kohtadest, kus autojuhid pidevalt kiirust ületavad. Märgitud kohad võtab politsei sihikule 15.–19. aprillil.

Politseikolonelleitnant Sirle Loigo sõnul teavad ja märkavad kohalikud inimesed kõige paremini, kus on probleemsed kohad liikluses. «Seetõttu kutsumegi kõiki endale appi. Andke veebilehel võimalikult täpselt teada, kus ja millal autojuhid kiirust ületavad. Siis saame talgunädalal olla õigel ajal õigel kohas,» sõnas ta.

Liiklustalgutest on saanud omamoodi kevadekuulutaja, mil politsei keskendub pärast pikki talvekuid kõige põletavamale probleemile liikluses ehk kiiruse ületamisele. Kuigi see on üks peamisi liiklusõnnetuste põhjuseid, ei pea inimesed kiiruse ületamist teab mis suureks patuks.

«Vaadates liikluses autojuhtide kiiruskäitumist ja meenutades näiteks eelmise aasta liiklustalgutel tabatud juhtide suurimaid kiiruseid, tulevad lausa hirmujudinad peale. Ei taha mõeldagi, mis juhtub, kui sellistel kiirustel teelt välja või jalakäijale otsa sõidetakse,» lisas Loigo.

Tähelepanekuid kaardirakendusse saab sisestada reede, 5. aprillini. Sisestatud kohad võtab politsei tänavu sihikule 15.–19. aprillil.

Möödunud aastal kontrollis politsei liiklustalgutel üle 1600 koha ning tabas ligi 2700 kiiruseületajat.

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles