Sõbra tänava kiriku ehitustöid takistab rahapuudus

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Copy
Osa kiriku katusest on endiselt kaetud tsinkplekiga, kuid kui raha on piisavalt on plaanis kogu kirik vaskplekiga katta.
Osa kiriku katusest on endiselt kaetud tsinkplekiga, kuid kui raha on piisavalt on plaanis kogu kirik vaskplekiga katta. Foto: Sille Annuk

Karlovas Sõbra tänaval asuval Püha Aleksandri kirikul tõsteti eelmise aasta alguses maha osa kupleid, sest suure hoone katus oli nii kehvas seisus, et oleks võinud iga hetk kokku variseda. Sel kevadel pannakse oma kohale tagasi  esimesed restaureeritud sibulkuplid. Siiski on osa kupleid veel katuselt alla võtmata, sest selleks raha ei jagunud.

Alla tõstetud viiest kuplist kaks viidi mõni aeg tagasi Pärnusse, kus neid taastab Pärnu Katuseabi. Kahe kupli restaureerimiseks eraldas 100 000 eurot toetust muinsuskaitseamet, lisaks tuleb kogudusel endal leida veel ligi 40 000 eurot, et katta tööde maksumuse omaosalus.

Koguduse juhatuse liige Tanel Kosk näitas kiriku praegust kõige kõrgemat punkti. Kui sinna kuppel tagasi pannakse, lisandub veel 5,5 meetrit.
Koguduse juhatuse liige Tanel Kosk näitas kiriku praegust kõige kõrgemat punkti. Kui sinna kuppel tagasi pannakse, lisandub veel 5,5 meetrit. Foto: Sille Annuk
Tagasi üles