Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Uuendatud 12. märts 2024, 21:18

Tartu Ülikool Maks & Moorits kohtus teisipäeva õhtul kodupubliku ees Rumeenia tiimi CSO Voluntariga, kellest üks edeneb kahe mängu kokkuvõttes Põhja-Euroopa korvpalliliiga poolfinaali. Veerandfinaalseeria avakohtumise võitis 83:76 kodumeeskond.

Enne kohtumist sõnasid nii Tartu meeskonna abitreener Olari Naarits kui ka korvpalli spordidirektor Janar Talts, et Rumeenia meeskonna näol on tegemist raske vastasega. Kõige tähtsam on rünnakut kannatlikult mängida, märkis Naarits siis.

Niiviisi kodumeeskond kell 19 kohtumist ka alustas, sest võrreldes külalistega mängiti rahulikumat korvpalli. Meeskondade taktika oli erinev, kuid kordamööda õnnestusid mõlemad – pea punkt-punktis kulgenud esimene veerandaeg lõppes tartlaste 19:18 eduseisul. Suurt edu ei saavutanud kumbki meeskond ka teise veerandiga, vaid vaheajale minnes näitas tabloo 41:39 tartlaste kasuks.