Täna pärastlõunal algavad Tartus haridus- ja teadusministeeriumi algatatud läbirääkimised pikaajalise haridusleppe sõlmimiseks.
Algavad läbirääkimised haridusleppe sõlmimiseks
Hariduslepe on õpetajate ja nende tööandjate esindajate ning ministeeriumi koostöö tulemusena saavutatav kokkulepe õpetajate töötingimustes, palgas ja karjäärimudelis.
«Õpetajad ootavad riigilt ennekõike kindlust tuleviku suhtes: kokkuleppeid palgakasvu, töötingimuste ning karjäärimudeli kohta,» märkis minister Kristina Kallas. Esimesele kohtumisele Tartus on oodata sadakond inimest, mis on ministri sõnul tunnistus sellest, et haridusleppe sõlmimise tähtsuses on osalised ühel meelel.
«Tartusse esimesele kohtumisele tuleb sadakond esindajat, mis on tunnistus sellest, et haridusleppe sõlmimise tähtsuses on osalised ühel meelel. Õpetajate streik näitas, et meil on vaja lahendada väga kriitilised probleemkohad hariduses ja teha seda just pikaajaliselt ette vaatava kokkuleppega. Ainult omavalitsustega ja erakoolide pidajatega ühiselt saame need kriitilised probleemkohad lahendada.»
Tartus toimuval kokkusaamisel osalevad omavalitsuste esindajad, erakoolide pidajad, Eesti haridustöötajate liit, Eesti linnade ja valdade liit, Eesti eraüldhariduskoolide ühendus, Eesti vabade Waldorfi koolide ja lasteaedade ühendus, Eesti kristlike erakoolide liit, Eesti ametiühingute keskliit ja Eesti koolijuhtide ühendus.
Täna on peamised aruteluteemad õiguslik raamistik ning õpetaja karjääri- ja palgamudel.
Järgmised kohtumised on kavas märtsis, aprillis ja mais. Läbirääkimiste lõpptulemusena peaks sündima pikaajaline hariduslepe aastateks 2025–2027.