Transpordiamet soovitab jäävihma tõttu vältida liiklemist

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Libeduse tõttu on keerulised teeolud peaaegu kõikjal Eestis.
Libeduse tõttu on keerulised teeolud peaaegu kõikjal Eestis. Foto: Urmas Luik

Täna, 13. veebruaril on jäävihma ja libeduse tõttu keerulised teeolud peaaegu kõikjal üle Eesti. Kella 9st kuulutas transpordiamet välja ka Valga- ja Tartumaa riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi.

 
 
   

Transpordiamet soovitab inimestel võimalusel täna liiklusesse mitte minna. Kui seda siiski edasi lükata pole võimalik, tuleb sihtkohta jõudmiseks kindlasti varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Tavapärasest erinev hoolderežiim kehtib juba Võru-, Põlva-, Viljandi-, Pärnu- ja Saaremaa riigiteedel. Rasked ilmaolud kehtivad täna vähemalt kella 18ni.

Rasketest ilmaoludest tingitud eriline hoolderežiim tähendab, et teehooldajatel kulub hooldetöödeks rohkem aega kui tavaoludes.

Kõrvalmaanteed ning väiksema liiklussagedusega teed on kohati muutunud ülilibedaks ja raskesti läbitavaks. Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Eestis sajab mitmel pool lund, lörtsi ja jäävihma, mistõttu teeolud on väga keerulised ja nähtavus halvendatud. Olukorra teeb keerulisemaks tugev, kuni 16 m/s kirde- ja idatuul. Kirde-Eestis on olukord parem ja sõidutingimused on seal rahuldavad. Õhutemperatuur jääb -2..-8 kraadi vahele.

Transpordiamet tuletab meelde, et keeruliste ilmaolude korral tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles