Tartu lõpetas kalendriaasta koduse võiduga Liepaja üle

Jens Raavik
, ajakirjanik
Ligi 26 minutit mänginud Aaron Menzies oli Tartu efektiivseim 15 punkti, 12 lauapalli ja efektiivsusnäitajaga 35. Foto: Diana Jesin

Eesti-Läti liiga kalendriaasta viimases mängus alistas Tartu ülikooli Maks & Moorits kodus BK Liepaja seisuga 78 : 63. Aaron Menzies kogus Tartu efektiivseimana 15 punkti, 12 lauapalli ja tema efektiivsusnäitaja oli 35.

Tartu ülikooli spordihoonesse oli pühade eelõhtul mängule kaasa elama kogunenud 669 inimest. Mängu avapoolaeg kulges peamiselt külaliste juhtimisel, kuid vahe püsis alla kümne punkti. Esimese veerandi võitis Liepaja 17 : 20 ja juhtis mõni minut pärast teise veerandi algust 27 : 22, ent Rinalds Malmanise vedamisel tegid tartlased 13 : 0 spurdi, mille lõpetas Kristjan Kitsingu kolmene vise seisul 35 : 27. Avapoolaja lõpuks sulas vahe minimaalseks ja pärast Roberts Freimanise kolmest viset juhtis Tartu 37 : 36.

Kolmandal veerandil lükkasid võõrustajad aga järgmise käigu sisse nii rünnakul kui kaitses. Liepaja hoiti veerandi jooksul seitsme punkti peal, samas kui Tartu poolel tegi skoori lai valik mängijaid. Lisaks sekkus väga efektiivselt Rando Roos, kes kaitses vastaste mängujuhile väga head survet andis. Just Roosi ainus korv lõpetas kolmanda veerandaja Tartu 58 : 43 juhtimisel. Neljandal veerandil kodumeeskond enam kätte võidetut käest ei andnud. Kaks minutit enne kohtumise lõppu venitas Anatoliy Shundeli kolmene vise vahe 20 punkti peale ja tartlased kirjutasid Eesti-Läti liiga hooaja 11. võidu tabelisse numbritega 78 : 63.