Tartu Postimehe piparkoogivõistlus algab taas

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Eelmisel aastal võitsid piparkoogivõistluse õed Margret ja Mairel Jürison, kes meisterdasid piparkoogitainast mesilase.
Eelmisel aastal võitsid piparkoogivõistluse õed Margret ja Mairel Jürison, kes meisterdasid piparkoogitainast mesilase. Foto: Sille Annuk

Nagu iga aasta lõpus, ootab Tartu Postimehe piparkoogivõistlus ka tänavu andekate ja osavate köögikunstnike meistriteoseid.

Osaleda võivad kõik huvilised ning võistlustöödele seab piirid üksnes küpsetajate fantaasia. On vaid üks tingimus: küpsetis peab olema valmistatud piparkoogitainast. Pole oluline, kas tainas on kokku sõtkutud ise või ostetud poest, ega ka see, kas taies on glasuuriga kaunistatud või ei.

Tartu Postimees korraldab piparkoogivõistlust juba 23. korda. Selle aja jooksul on mõõtu võtma saadetud sadu töid ja välja on kujunenud küpsetajad, kes ajavad oma ahju just meie võistluse tarvis kuumaks igal aastal.

Piparkoogivõistluseks on varem meisterdatud muinasjutumaju, põllutöömasinaid, autosid ning hooneidki. Muu hulgas on tähelepanu pälvinud näiteks ülikooli peahoone, Ahhaa keskus, Tartu vaim, tagurpidimaja, Suudlevate Tudengite purskkaev, vanaaegne raadioaparaat, Tigutorn, Kaarsild, lillebukett, hõbesõlg ja isegi terve maakera.

Eelmisel aastal võitsid võistluse õed Margret ja Mairel Jürison, kes vormisid piparkoogitainast mesilase.

VÕISTLUSJUHEND

  • Tartu Postimehe piparkoogivõistlus käib 1.–18. detsembrini.
  • Võistlustööd tuleb tuua Tartu Postimehe kuulutuste vastuvõttu (Ülikooli 2a, 5. korrus) argipäeviti kell 9–17.
  • Tööle on kindlasti vaja lisada autori nimi ja kontaktandmed.
  • Teoseid hindab žürii, kuhu kuuluvad Tartu Postimehe toimetuse töötajad.
  • Žürii hindab nii tööde välimust kui ka maitset. Seega tasub võistlustöö juurde panna piparkoogitükke, mille ärasöömisel taiese üldmulje ei kannata.
  • Tulemused avalikustame Tartu Postimehe paber- ja digilehes 27. detsembril.
  • Parimatele paneb auhinnad välja Tartu Postimees. Peaauhind on Postimehe ja Tartu Postimehe tellimus pooleks aastaks nii paber- kui digilehena.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles