Tema tööd seovad omavahel DNA-põhiste, taimeteaduse ja ökoloogiliste suurandmete süstemaatilise ja mitmetahulise analüüsi, eluslooduse dünaamika ning looduse ajaloo käsitlemise. Saadud teadmised on äärmiselt olulised nii jätkusuutliku elukeskkonna kui põllumajanduse hoidmise ja arendamise seisukohast.
Mari Moora on nii Eesti tunnustatud teadusjuht, edukas järgmise põlvkonna teadlaste kasvataja, atraktiivne mentor noortele välisteadlastele kui ka korduvalt maailma mõjukaimate hulka valitud hinnatud ekspert ökoloogias ja taimeteaduses. Lisaks on ta kolme täiskasvanud lapse emana ning mitmekordse vanaemana suurepärane eeskuju noortele naisteadlastele selles, kuidas ühendada edukat teaduskarjääri ja pereelu.
Urmas Tartes pälvib tunnustuse looduskaitse komisjoni pikaajalise juhtimise eest. Ta on tunnustatud bioloog, putukateadlane, loodushariduse edendaja, mitmete loodusraamatute autor ja kaasautor, oodatud saatekülaline, fotograafiaõpetaja ning üks maailma parimaid loodusfotograafe.
Veerand sajandit on Urmas Tartes olnud Eesti teaduste akadeemia looduskaitse komisjoni eestvedaja ning jõuliselt panustanud lugematute akadeemia ideede ja ettevõtmiste realiseerimisse. Tema arvukad teaduse ja selle populariseerimise piire kompavad kirjutised ja ilmekad filigraansed fotod on paljudele esmane teejuht looduse mõistmise, selle pisiasjades peituva sügavuse ja ilu avastamise poole.
Medalid antakse pidulikult kätte akadeemia üldkogul 6. detsembril.
Teaduste akadeemia nimelised medalid antakse Eesti teadlasele, kel on väljapaistvaid saavutusi oma teadusvaldkonnas. Keemias ja sellega seotud valdkondades välja antava Wilhelm Ostwaldi medali on alates 2006. aastast saanud kolm teadlast: Viktor Palm (2006), Ilmar Koppel (2010) ja Mati Karelson (2014). Lähem info Wilhelm Ostwaldi medali kohta siin.
Alma Tomingase medaliga tunnustatakse valdkondadeülest sünergiat edendanud Eesti tippteadlast, kes juhib või on juhtinud kõrgetasemelist interdistsiplinaarset teadus- ja arendustööd ja andnud märkimisväärse panuse noore teadlaspõlvkonna kasvatamisesse. Täna täitub 123 aastat ravimiteadlase Alma Aline Tomingase sünniaastapäevast. Ta oli esimene eestlasest naisprofessor (1940) ja esimene Eesti naisakadeemik (1946). Lähem info Alma Tomingase medali kohta siin.
Eesti teaduste akadeemia medalit antakse üksikisikutele suurte teenete eest Eesti teaduse arendamisel või selle arendamisele kaasaaitamisel, samuti teenete eest Eesti teaduste akadeemia ülesannete täitmisel. Lähem info teaduste akadeemia medali kohta siin.