Tartu endine linnaarhitekt Tõnis Arjus hakkab kestlikku elukeskkonda edendama

Tartu Postimees
Copy
Endine Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus.
Endine Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus. Foto: Kristjan Teedema

Sel nädalal alustas nõustamisettevõttes Miltton tööd Tartu endine pikaaegne linnaarhitekt Tõnis Arjus, kes hakkab pakkuma nii avaliku, era- kui kolmanda sektori koostööpartneritele kestliku elukeskkonna alast ekspertiisi.

Arjus selgitas, et pärast rohkem kui dekaadi pikkust tööd Tartu linnas liigub ta konsultatsioonimaailma, sest elukeskkonna terviklik areng saab toimuda vaid era- ja avaliku sektori ning kodanike koostöös. «Mul on nüüd aeg vaadata linnade arengule erasektori poolelt. See on võimalus õppida mulle endale, aga veelgi enam loodan, et see aitab mul ühiskonna erinevaid osalisi paremini üksteist mõistma panna, et areng oleks tulemuslikum,» sõnas ta.

Arjus on olnud viimased 11 aastat Tartu linnaarhitekt, jätkusuutliku ja nüüdisaegse ruumiloome eestvedaja ning panustanud laiemalt Eesti kestliku ruumiloome arengusse. Lisaks tööle Tartu linnas on ta kaasa löönud valitsuse rohepoliitika eksperdirühma töös ning praegu kannab ta ka kliimaseaduse protsessi juurde moodustatud kliimanõukogu esimehe rolli.

Uues ametis hakkab Tõnis Arjus tegelema peamiselt ruumiloomet puudutavate teemadega, edendades seeläbi kestlikku elukeskkonda. «Pean oluliseks Eestis läbimõeldud ruumikultuuri arendamist ja soovin toetada selles osas võimalikke partnereid kõikide sektorite üleselt koos erinevate teiste Milttoni kompetentsidega,» kirjeldas Arjus oma eesmärke uues rollis. «Ruumiloome teemad puudutavad paljusid osalisi ja on seotud erineva tasandi regulatsioonidega. Nende küsimuste ühildamine terviklikuks kontseptsiooniks vajab nutikat kureerimist, millele soovingi pühenduda.»

Miltton alustas linnade arengu teemadega süvendatult juba paar aastat tagasi, luues linnastumise ja linnade arengu teenusvaldkonna Urban Affairs, ning ka kestliku arengu alane nõustamine nii kohalikele omavalitsustele kui eraettevõtetele on Milttoni teenuste valikus olnud juba pikalt. «Tõnise kompetentsid ja kogemus võimaldavad meil pakkuda mitmekülgsemat teenust, ühendades kaks suurt ühiskondlikku väljakutset: kuidas säilitada inimkeskne elukeskkond kliimakriisi ja kiirlinnastumise oludes,» sõnas Milttoni kaasasutaja ja tegevjuht Annika Arras.

Miltton on 2001. aastal asutatud juhtiv Põhjamaade nõustamisagentuur, mis tegutseb globaalselt. Ettevõttes töötab enam kui 400 uudishimulikku ja omanäolist kommunikatsiooni, muutuste juhtimise, turunduse, investorsuhete, sündmuskorralduse, vastutustundliku ettevõtluse arendamise jm valdkondade professionaali. Miltton on sõltumatu, igapäevases konsultanditöös osalevatele partneritele kuuluv agentuur. Eestisse ja Baltikumi laienes Miltton 2016. aastal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles