VIDEO Eurohooaja avamängus sai näha tõelist imekorvi

Kristofer Seema
Eelmisel ENBLi hooajal kogus Tartu seitsmest mängust kaks võitu ja viis kaotust ning jäi pidama alagrupiturniirile. Foto: Diana Jesin

Tartu Ülikool Maks & Moorits alustas teisipäeva õhtul ülikooli spordihoones Põhja-Euroopa korvpalliliiga (ENBL) hooaega 83:71 võiduga Bulgaaria kõrgliiga tiimi Pleveni Spartaki üle.

Ülikooli spordihoonesse kogunenud 600-pealine publik nägi tasavägist avapoolaega, kus kumbki meeskond ei saanud üle viiepunktilist eduseisu. Tartlased otsisid hästi oma korvialuseid jõude ja teenisid punkte vabavisetest. Esimese veerandi lõpuks viis Pleveni võistkonna kolmesega 17:14 ette tagamängija Rodney Purvis.

Teise veerandi alguses pääsesid külalised korraks viiega ette, aga Märt Rosenthali kolmene alustas Tartu 9:2 spurti, millega initsiatiiv taas endale haarati. Pikale pausile mindi külaliste 39:38 eduseisus.