Flybe tõstab päevased lennud hommikule

Flybe reisilennuk

FOTO: SCANPIX

Alates 10. aprillist tõstab Flybe Tartu ja Helsingi vahelised lennud pärastlõunalt hommikupoolikule. Muudatust põhjendab firma sooviga pakkuda paremaid lennuvõimalusi ka tööreisijatele, kellele on tähtis hommikul sihtkohta jõuda.

«Need muudatused on tingitud otseselt reisijate tagasisidest ja soovist vastata enamiku klientide huvidele,» lausus Fly-be’i Soome kommertsjuht Antti Kuusenmäki. «Uued ajad sobivad ühtviisi hästi nii tava- kui ärireisijatele.»

Ta lisas, et seoses suveajale ja suvegraafikule üleminekuga on muudatused lennufirmade graafikutes kevaditi tavalised.

Lõunalt hommikule

Praegu jõuab Helsingi lend argipäeviti Tartusse kell 15.25 ning väljub Tartust kell 16. Alates 10. aprillist saabub Helsingi lend Tartusse kell 10.10 ning väljub siit 10.35.

Aprillist muutuvad ka pühapäevased lennuajad: praegu kell 19.50 saabuv ning 20.25 väljuv lend saabub edaspidi kell 20.30 ning väljub Tartust kell 20.55.

Tartu lennujaama maapealse teeninduse juhi Rein Roosi hinnangul sobib lennuaegade muutmine paremini tööreisijatele, kes hommikul Tartust lennates jõuavad töökohtumistele Helsingis, aga ka jätkulendudele teistesse sihtkohtadesse Soomes või mujal Euroopas.

«Tartust Helsingisse lendajaid tuleb ilmselt juurde,» märkis ta.

Seevastu Helsingist Tartusse lendavatele turistidele ei pruugi Roosi hinnangul hommikul varajane väljumine Helsingist olla meelt mööda.

Veel muudatusi

«Kokkuvõttes ei tohiks lennuaegade muudatus reisijate arvu negatiivselt mõjutada. Pigem sobivad tööreisijatele ja Euroopasse reisijatele pareminigi hommikused lennud,» lausus ta.

Niisugune graafik kehtib 20. juunini, seejärel jääb väljumine osal päevadel hommikule ning teistel päevasele ajale. «Tuleb kombineeritud graafik,» märkis Roos.

Veel enne suvegraafikule minekut kehtib aga ajutiselt, 25. märtsist kuni 9. aprillini graafik, kus Helsingi lennud saabuvad viis minutit senisest hiljem ning väljuvad viis minutit varem.

Uued lennuajad
Alates 10. aprillist

• E–R kl 9.20 Helsingi – 10.10 Tartu; kl 10.35 Tartu – 11.25 Helsingi
• P kl 19.40 Helsingi – 20.30 Tartu; kl 20.55 Tartu – 21.45 Helsingi

Tagasi üles