Noor vehkleja tuli endast vanemate vastu Põhjamaade meistriks

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Eliisa Kikerpill jagas poodiumit rootslastega: hõbedale tuli Mira Hommik ning kolmandat kohta jagasid Linnea Eriksson ja Liv Olsson. Foto: Tartu Kalev

Tartu spordiseltsi Kalev noor vehkleja Eliisa Kikerpill võitis eelmisel laupäeval 40 vehkleja seas võistlussarja Kadetid avaetapil esikoha. Pea nädal aega hiljem lisandus konkurente veelgi, kuid Kikerpill tuli ka Põhjamaade meistriks.

Põhjamaade meistrivõistlused peeti vehklemises Kääriku spordikeskuses sellel kolmapäeval. Võistlustulle asus 578 sportlast 12 riigist, kellest 64 osales naiskadettide ehk kuni 17-aastaste neidude epees.

Nende seas ka Tartu spordiseltsi Kalev sportlane Eliisa Kikerpill. Konkurendid 15-aastasele tartlasele vastu ei saanudki ning Kikerpill tuli oma võistlusklassi Põhjamaade meistriks. Seda treener Natalja Kotova sõnul isegi ootuspäraselt.