Päevatoimetaja:
Richard Särk

Moeke näitas värsket glamuuri

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy

Tõenäoliselt unistasid laupäeva õhtul kümned noored neiud peale võidu ka toasussidest – Moekese glamuurse üritusega kaasnesid ülikõrged ja mõnel puhul ilmselgelt pigistavad-hõõruvad kontsakingad.

Selle aasta grand prix’ võitja ehk parima kollektsiooni autor Silvia-Sigrid Sillaots plaanib nüüd auga erru minna. Kolmel korral on ta võitnud oma vanuserühmas, nüüd siis ka see kaua ihaldatud auhind.

«Tuleb teistele ka ruumi teha,» muigas tänavu gümnaasiumi lõpetav neiu järgmisest Moekesest rääkides.

Just tänavu tundis Sillaots esimest korda tõelist konkurentsi ning ei olnud võidus üldse kindel. Ka teised näitasid väga terviklikke kollektsioone ja kõhedaks võtvalt kõrget taset.

Neiu plaanib ka oma tuleviku moega siduda. Sel aastal tahaks ta minna kõrgemasse kunstikooli tekstiili õppima ning tulevikus ehk proovida sisse saada ka kunstiakadeemiasse.

Kohtunikel läks otsuse tegemisega nii kaua, et õhtujuhid pidid oma leidlikkuse rahva lõbustamiseks tõsiselt proovile panema ja süngeimal hetkel läks teema isegi sooleparasiitide peale.

Tagasi juurte juurde

Teist korda Moekese žüriis olnud ning aastaid tagasi ka ise võistlusel osalenud moekunstnik Hanna Korsar rääkis, et kui neli asjast huvitunud naist kokku saavad ning igaühel on arvamus, läheb paratamatult aega. Peale tema olid noorte loomingut hindama tulnud veel modelliagentuuri Baltic Models juht Victoria Kass, tänavuse Fibiti stilist Elisabeth Aare ning näitleja Katrin Pärn.

«Lemmikud olid kõigil samad, küsimus tekkis pigem paremusjärjestuses,» rääkis Korsar, et päris vaidluseks ei läinud, aga arutamist oli palju. Raskusi tekitas eri väärtuste kaalumine – mis on olulisem, kas see, kui palju on vaeva nähtud, või hoopis efektsus?

Võitjatega jäi ta ise rahule, näiteks meeldisid talle väga vanema rühma võitja modellide ühesugused peaehted ja kingad.

Praegune moekunstnik ise osales koos sõpradega Moekesel kümnendas klassis, vist 1999. aastal. Saadi eriauhind, aga täpsemalt ta meenutada ei suutnud.

Sel ajal oli Korsari sõnul praegusest rohkem fantaasiakollektsioone, aga muus pole võistlus eriti muutunud. Tundub, et noored teevad läbi täpselt samu arenguetappe, näiteks tõi Korsar musta ja punase kombineerimise, mis ilmselt läheb hästi kokku teismeea mässumeelsusega.

Teistest erinev

Nooremas vanuseastmes teise koha saanud Kelli Lätti osales moeloojana esimest korda. Erinevalt paljudest konkurentidest otsustas ta vältida pidulike kleitide temaatikat ning äraleierdatud värvikombinatsioone.

Kõige rohkem ongi ta rahul just oma kollektsiooni idee, kangaste ja lõigetega. «Tehniliselt jäi pisut puudu,» tunnistas neiu, kes kõik neli komplekti ise üksinda valmis õmbles.

Moekese auhinnad
Noorem vanuseklass

1. «Pretty in Glamour», autorid Triin Laas ja Iida Elise Murumets
2. «From the Past», autor Kelli Lätti
3. «Hõbeda Helk», autorid Kätlin Lattik, Kristin Rammi, Marleen Abel, Laura Palm ja Cassandra Annela Samuel
Vanem vanuseklass
1. «Dawn to Dusk», autor Silvia-Sigrid Sillaots
2. «Mannekeen», autor Sigrid Savva
3. «Hõbehall saladus», autorid Eleri Helimets, Jana Elken, Silvia Vislap, Mari­­liis Maisla, Marit Raudoja ja Lii Limberg
Eriauhinnad
• Soengu eripreemia: «Pitside Illusioon», autor Tuuli Mäemat
• Meigi eripreemia: «Mannekeen», autor Sigrid Savva
• Parima šõu eripreemia: «Hõbehall
saladus», autorid Eleri Helimets, Jana Elken, Silvia Vislap, Mariliis Maisla,
Marit Raudoja ja Lii Limberg
• Parimad modellid: Iida Elise Murumets, Kelin Kuznetsova ja Marleen Abel

Tagasi üles