P, 10.12.2023

Spordimuuseum kutsub valima Eesti spordi kuulsuste halli liikmeid

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Copy
Jüri Jaanson lisati Eesti spordi kuulsuste halli aastal 2021.
Jüri Jaanson lisati Eesti spordi kuulsuste halli aastal 2021. Foto: Maris Mägi

Alanud on rahvahääletus uute nimede lisamiseks Eesti spordi- ja olümpiamuuseumis asuvasse Eesti spordi kuulsuste halli, mis austab ja tõstab esile Eesti spordi läbi aega mõjukaimaid sportlasi ja taustajõude.

2020. aastal valis komisjon Eesti spordi kuulsuste halli avaliikmeteks 50 eelmise sajandi silmapaistvat sportlast ja sporditegelast. Mullu lisandusid rahva kaasabil veel neli Eesti sporti suure panuse andnud ning suurt mõju avaldanud inimest – Jaan Kirsipuu, Arnold Luhaäär, Maret-Mai Otsa-Višnjova ja Aleksander Tšikin.

Tänasest saavad taas kõik huvilised esitada kandidaate kahes kategoorias: sportlasi, kelle karjääri lõpust on möödunud vähemalt viis aastat, ja spordi mõjutajaid, näiteks treener, spordiajakirjanik või -ametnik, kes on vähemalt 50-aastased.

«Usun, et Eesti spordifännidele on eeskujuks väga erinevaid sporditegelasi, kes aegade jooksul on Eesti spordiajalugu rikastatud väga paljude silmapaistvate ning eriilmeliste tulemuste ja tegudega,» kirjeldas spordimuuseumi juhatuse liige Siim Randoja. «Nüüd on aeg oma sõna sekka öelda ja kaasa rääkida nende valimisel Eesti spordi kuulsuste halli!» lisas ta.

Eesti spordi- ja olümpiamuuseum ootab kandidaate kuulsuste halli lisamiseks 29. septembrini oma kodulehel. Esitatud kandidaatidest teeb lõpliku valiku komisjon, kuhu kuuluvad Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi, Eesti olümpiakomitee, Eesti olümpiaakadeemia ja Eesti spordiajakirjanike seltsi esindajad.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles