K, 29.11.2023

Esimest korda Tartus kõlavad laval noorte elulised lood üritusel Minu Mikker

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Pealinnas menukaks saanud üritustesari Minu Mikker tuleb tudengipäevade ajal ka Tartusse.
Pealinnas menukaks saanud üritustesari Minu Mikker tuleb tudengipäevade ajal ka Tartusse. Foto: Henri Pill

Esimest korda tuleb Tartusse üritustesari Minu Mikker, mis annab inimestele võimaluse jagada laval oma elukogemusi ja leida mõttekaaslasi. Lavale astuvad neli esinejat, kes kõik räägivad enda südamelähedastel teemadel, näiteks kuuleb Eesti mehe teekonnast karskuseni või rähklemisest väärtuspõhise eluviisini jõudmisest.

Üritus toimub tudengipäevadega koostöös, kuid on mõeldud, mitte ainult tudengitele. «Me tahtsime tuua sarnast soojust Tartusse, nagu oleme Minu Mikriga siiani Tallinnas kogenud,» kirjeldas sarja idee autor Paul Sokk. «Oleme siiani üritustesarjaga rännanud Tallinna baarides ja mõtlesime seekord rännata Tartusse.»

Üritustesari Minu Mikker algas eelmise aasta oktoobris ning kuulajaskond on aastaga teinud läbi märgatava kasvu. Igal inimesel on oma lugu, mida jagada, ja Minu Mikker võimaldab seda teha, andes inimestele platvormi, et lugu leviks kaugemale endast ja sõpraderingist. 

Tallinnas eelmise aasta oktoobris laval esinenud Merilin Kukkur kirjeldas, kuidas tal oma loo rääkimise mõte tuli. «Esialgu oli muidugi hirmutav mõelda, et astun nii paljude inimeste ette oma niivõrd isiklikku lugu rääkima,» kirjeldas ta ning lisas, et sellest hirmust sai ta laval olles üle.

«See tunne, et sain inspireerida tol õhtul nii mitmeid, oli tõesti südantsoojendav. Lisaks sellele veel kuulata teiste lugusid nii erinevatest valdkondadest ainult mitmekordistas seda tunnet.»

1. oktoobril kell 18 toimub Minu Mikri teise hooaja esimene üritus Tartus Püssirohukeldris. See on tasuta, kuid enne on vaja end kirja panna.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles