N, 21.09.2023

Botaanikaaias avati taimetrükinäitus

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Näitust saab botaanikaaia õppeklassis vaadata 26. novembrini.
Näitust saab botaanikaaia õppeklassis vaadata 26. novembrini. Foto: Silvia Luik

Taimetrükk on tehnika, mille abil saab taimekujutisi kanda kangale. Katrin Puskari näitus «Taimede lummuses» on Tartu ülikooli botaanikaaias avatud 26. novembrini.

Taimetrüki, ka taimeprindi või eco-prindi tehnikaga saab taimede kujutisi kanda riidele, paberile, nahale ja keraamikale. Näitusele on välja pandud taimedega värvitud tekstiilid, mis on kõik uuskasutusmaterjalid.

Autor Katrin Puskar on oma loomingu aluseks võtnud naturaalsest kiust, linast, puuvillast, siidist materjalid, mille värvimisel on kasutanud mitmesuguseid taimelehti ning sinipuu-, košenilli- ja šellakipigmente.

«Looduses on kõik pidevas muutumises, seepärast on ka kangale jõudev tulemus peaaegu alati pisut erinev ja üllatusi pakkuv,» seletas Puskar. «Sama taime leht võib kevadel ja sügisel anda täiesti erineva ning üllatava tulemuse.»

Aednikku ja hobikunstnikku Katrin Puskarit on taimemaailm köitnud lapsepõlvest saadik. Huvi taimede vastu viis teda õppima aiandust, mis nüüd on Puskari hobi, töö ja kirg. Taimede tundmine ja huvi taimede vastu on juhtinud teda taimetrüki juurde, mida kunstnik viljeleb.

«Võisin vanaisaga kalal kaasas olles tundide viisi jälgida veealuste taimede müstilist liikumist. Tore oli oodata, millal see vorstirohi või põdrakanep lõpuks õitsema hakkab,» sõnas ta.

Näitus «Taimede lummuses» on avatud 18. septembrist 26. novembrini Tartu ülikooli botaanikaaia õppeklassis. Näitust saab vaadata botaanikaaia piletiga. Näitusele tulles tasub arvestada botaanikaaias tehtavate remonditöödega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles