N, 21.09.2023

GALERII ⟩ Õuesõppepäev meelitas Puhja lasteaeda 246 Tartumaa mudilast

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Facebook
Comments

«See oli üks super päev!» ütles Puhja lasteaia direktor Leelo Suidt pärast seda, kui ta õu oli teisipäeva pärastlõunal ootamatult vaikseks jäänud. Seekord oli Pääsusilma lasteaed see, kelle ülesanne oli korraldada suurejooneline õppepäev «Õpin õues, tervis põues», järjekorras seitsmes.

Sündmus meelitas Puhja 12 lasteaia lapsed, kokku 246 mudilast, lisaks koostööpartnerid päästeametist, Punasest Ristist, politseist, kodutütarde organisatsioonist, vallast ning mitmelt poolt mujaltki. Nende kõigi ülesanne oli jagada eluks vajalikke õppetunde, rääkida tervisest, keskkonnast, liiklusest, ellujäämisest ning kaaslaste aitamisest ja märkamisest ning üldse elus hakkama saamisest ja tubli olemisest.

Tervist edendava lasteaia eesmärk on hoida ja edendada lapse tervist ning luua lasteaias keskkond, mis toetab lasteaiapere heaolu, õppimist ja arengut. Tartumaal on niisuguseid lasteaedu 16 ja Tartu linnas 17. Puhjas korraldatud õuesõppepäevast võttis osa 10 Tartu maakonna ja kaks Tartu linna lasteaeda.

Päeva «Õpin õues, tervis põues» korraldab Tartumaa omavalitsuste liit koos valdade ja lasteaedade tervisemeeskonnaga juba aastaid. Iga kord näitab üks või teine lasteaed üles valmidust ja soovi, et nüüd on oma õuele kutsujad ja korraldajad nemad.

Puhja lasteaia Pääsusilm direktor märkis, et see kõik on paras ettevõtmine ja organiseerimistöö, aga nad said hästi hakkama. «Ja milline ilm!» kiitis ta.

Lõpuks jagus kõigile lastele Puhjas valmistatud pirukaid ning leidus isegi üks Jänes, kes tuli diskot tegema. Vähetähtis polnud seegi, et iga laps sai päeva lõpul kaela medali.

Puhja lasteaias käib 120 last, seal on kuus rühma ning personalitiimis 26 täiskasvanut. Järgmisel sügisel korraldab ülemaakonnalise õuesõppepäeva Võnnu lasteaed Värvuke.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles