N, 21.09.2023

Toomas Koitmäe: pahatahtlikku omakasu ei saa ega tohi sallida

Toomas Koitmäe
, Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör
Facebook
Comments
Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Toomas Koitmäe.
Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Toomas Koitmäe. Foto: prokuratuur

Augusti lõpus Tartu ringkonnakohtus kuulutatud kohtuotsus endiste Sangaste ja Otepää vallajuhtide kriminaalasjas on mitmes mõttes oluline, see tuletab omavalitsusjuhtidele kõikjal meelde, et tänapäeva Eestis ei ole kohta kuritahtlikule rahva raha kasutamisele.

Olgu alustuseks öeldud, et see kohtuotsus ei ole jõustunud. Küll aga annab seesugune lahend juba praegu vaieldamatu signaali kohalikele omavalitsustele ja ühiskonnale laiemalt: maksumaksja raha väärkasutamisele ei ole õigustust ja sellele järgneb ühemõtteline hukkamõist ja karistus.

Oleme harjunud, kuidas juhtivale (avalikule) ametikohale saades rõhutatakse alandlikult vastutust, mis selle positsiooniga kaasneb. See vastutus aga jääb pahatihti edasises töös teisejärguliseks, parimal juhul juhti umbusaldatakse või teda ei valita enam ametisse tagasi. Igapäevane mõju kohalikus elus on seevastu hindamatu: omavalitsuse hästi või halvasti juhtimine on kohaliku kogukonna jaoks piltlikult öeldes elu ja surma küsimus. Eriti väiksemates omavalitsustes.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles