N, 21.09.2023

Külitse Coopis maksab kartul ligi kolm korda rohkem kui Puurmanis sama keti poes. Miks?

Jens Raavik
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Kuigi teatud kodumaistel toodetel on Coopi kauplustes hinnad väga erinevad, olid kaugelt Eestisse toodud banaanid pea kõikjal sama kilohinnaga ehk 1,19 eurot. Vaid Puurmani Coopis oli banaanikilo 10 senti kallim kui mujal.
Kuigi teatud kodumaistel toodetel on Coopi kauplustes hinnad väga erinevad, olid kaugelt Eestisse toodud banaanid pea kõikjal sama kilohinnaga ehk 1,19 eurot. Vaid Puurmani Coopis oli banaanikilo 10 senti kallim kui mujal. Foto: Sille Annuk

Tartus ja selle ümbruses ajab äri neli erinevat majandusühistut või tarbijate kooperatiivi ning Coopi siniste kirjadega hooned leiab isegi paikadest, kus inimasustusest annavad aimu vaid poe juures kaheliitrist kanget õlut rüüpavad ja järgmiseks «ballooniks» sente küsivad tegelased.

Kaupa neis linnast kaugemal poodides leidub, aga hinnad on üllatavalt erinevad. Numbrid hinnasiltidel on kohati suisa mitmekordse vahega, näiteks kilo lahtist värsket kartulit maksis läinud kolmapäeval Külitse Coopis 1,29 eurot, samal ajal sai 40 kilomeetri kaugusel Puurmanis kilo lahtist värsket kartulit 49 sendiga.

Kallis elu Külitses

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles