Tehnoloogiaettevõte aitab naistudengitel idusektorit edendada

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Copy
Wise'i strateegiajuhi Sandra Horma sõnul peab parima teenuse ja toote arendamiseks ka tiim peegeldama võimalikult mitmekülgseid kasutajaid.
Wise'i strateegiajuhi Sandra Horma sõnul peab parima teenuse ja toote arendamiseks ka tiim peegeldama võimalikult mitmekülgseid kasutajaid. Foto: Wise

Rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte Wise on pühendunud naiste osakaalu suurendamisele tehnoloogiavallas ning toetab teist aastat järjest Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi naisüliõpilasi rahalise stipendiumi ja mentorlusega.

Koostöös Tartu ülikooli sihtasutusega annab Wise sel sügis- ja kevadsemestril välja 2000-eurosed stipendiumid, millega kaasneb individuaalne erialane mentorlus oma ala tippspetsialistidelt ning võrgustiku loomise võimalused. Sügissemestri stipendiumile saab avaldusi esitada 4. septembrist 10. oktoobrini Tartu Ülikooli SA lehel.

«Me usume Wise'is, et parimate toodete ja teenuste loomiseks peab tiim peegeldama kasutajate mitmekesisust, sealhulgas meeste ja naiste tasakaalu. Siiski näitavad andmed, et idusektoris ning eelkõige tehnoloogilisi teadmisi vajavatel ametikohtadel on endiselt märkimisväärne sooline lõhe. Probleemist ainult rääkimine aga lahendust ei too ning peame valdkonnaüleselt tegutsema, luues naistele sektorisse sisenemiseks ning personaalseks arenguks lisavõimalusi, toetades nende haridusteed ning tutvustades laiemale publikule, sealhulgas noortele, valdkonna põnevaid karjääriteid,» selgitab Wise’i finantskuritegevuse tõkestamise strateegiajuht Sandra Horma ettevõtte motivatsiooni naistudengeid toetada.

Startup Estonia viimastel andmetel on vaid 17 protsenti Eesti idufirmade asutajatest ja vähem kui pooled kõigist idusektori töötajatest naised. Statistikaameti ametite klassifikaatori alusel töötab idufirmades juhtivatel positsioonidel 14 protsenti meestest ning 9 protsenti naistest.

Eelmisel õppeaastal pälvis Wise’i stipendiumi magistrant Kea Kohv, kes enne IT-valdkonda minekut töötas IT-õiguse nõuniku ja konsultandina.

«Wise'i stipendium on aidanud katta minu õppemaksu, sest teise magistrikraadina on andmeteadus minu jaoks tasuline. Sel suvel külastasin ka Wise’i kontorit, kust sain uusi kontakte ning tutvusin eri valdkondade inimeste ja nende tööga. Mentorluse tipphetk oli kohtumine Wise'i vanemandmeteadlasega, kellelt sain kaasa häid mõtteid ja inspiratsiooni nii ülikooliõpingute kui ka oma erialase töö jaoks,» kirjeldas Kohv stipendiumi kasutust.

Praegu tegeleb Kohv loomuliku keele töötluse mudelite ja masinõppe seletamismeetoditega, kombineerides õigusteadmisi masinõppega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles