Ülikooli mikrokraadiprogrammid ootavad õppijaid veel vaid loetud päevad

Tartu Postimees
Copy
Tartu ülikooli peahoone.
Tartu ülikooli peahoone. Foto: Sille Annuk

Täiskasvanud õppijaid oodatakse Tartu ülikooli sügissemestril algavatesse mikrokraadiprogrammidesse, mille õppetöö toimub töötavale inimesele sobivas sessioon- või veebiõppe vormis. Mitme programmi vastuvõttu on pikendatud 28. augustini.

Eesoleval, 2023/2024. õppeaasta sügissemestril pakub Tartu ülikool bioloogia ja kestliku arengu, eetika, ettevõtluse ja majanduse, geograafia, hariduse ja pedagoogika, infotehnoloogia, juhtimise, keele ja kultuuri, meditsiini, psühholoogia, teeninduse, õiguse ja ühiskonna alal 48 mikrokraadiprogrammi, millest 20 on uued.

Ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolaineni sõnul on kandideerijate seas praeguse seisuga menukaimad mikrokraadiprogrammid «Digiteenuste disain ja suhtlus klientidega», «Terviseteaduste alused», «Muusikaprodutsent», «Andmeanalüüs», aga ka «Tulevikujuhi arenguprogramm», «Keeletoimetamine», «Haldusõigus praktikule» ja «Loovettevõtja».

«Huvi mikrokraadiõppe vastu on suur: programmidesse registreerunuid on üle 400. Kuna õpihuvilised on viimastel nädalatel aktiivselt mikrokraadiprogrammide kohta küsinud ja nii mõneski programmis on vabu kohti, otsustasime nendesse kandideerimise tähtaega pikendada 28. augustini. Uude mikrokraadiprogrammi «Geneetika personaalmeditsiinis» saab kandideerida 30. septembrini,» lisas Ristolainen.

Mikrokraadiprogramm on pikem tervikliku sisuga täiendusõppeprogramm, milles arvestatakse tööturu vajadustega. See on loodud tasemeõppeainete põhjal ja osalejad õpivad üldjuhul koos üliõpilastega. Mikrokraadiprogrammide maht on 12–30 EAP-d ja need kestavad enamasti semestri või kaks. Programmi läbinu saab soovi korral jätkata tasemeõppes.

Mikrokraadiprogrammidesse oodatakse õppima vähemalt keskharidusega õppijaid, kuid mitmes programmis tuleb arvestada lisatingimustega. Täpsemat infot mikrokraadiprogrammide sisu, tähtaegade ja tingimuste kohta leiab veebilehelt ut.ee/mikrokraadid iga programmi tutvustuse juurest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles