Skip to footer
Päevatoimetaja:
Emily Lieberg
+372 730 0138
Saada vihje

TARK TARTU Miks jäävad inimesed kriisis ikkagi hätta?

Kriis võib tabada igaüht kas või keset tänavat. Hädaolukorras mängivad suurt rolli peamiselt kolm tegurit: inimese enda võimekus ja valmisolek kriisiks, valmidus otsida ja võtta vastu abi ning tugivõrgustik, ütles Tartu ülikooli kestlikkuse sotsioloogia kaasprofessor Kati Orru.

Sloveeniat läinud nädala lõpus räsinud ajaloo rängimates üleujutustes kaotas elu mitu inimest. Esmaspäeval möllanud tormi tõttu suri Lätis üks mees, Eestis sai paar inimest viga. Kriisid tulevad ootamatult ja võivad tabada igaüht.

Kuigi nii kohalikul kui ka riigi tasandil on loodud tugisüsteeme kriisis hakkama saamiseks, ei saa neist osa kõik elanikud. Ikka leidub neid, kes jäävad tähelepanuta, kellele ei jätku toetusi või kellele lihtsalt ei osata abi suunata.

Vastutuse jagamine

Kommentaarid
Tagasi üles