Rallile tulevad appi ka Soome, Läti ja Leedu politseinikud

Kristofer Seema
, reporter
Copy
Politseinikud annavad endast maksimumi, et suurüritus kulgeks turvaliselt.
Politseinikud annavad endast maksimumi, et suurüritus kulgeks turvaliselt. Foto: Lõuna prefektuur

Rally Estonial teevad politseinikud Lõuna-Eesti teedel liikluse rahustamiseks tavapärasest tihedamat kontrolli ja seisavad selle eest, et suurüritus kulgeks turvaliselt.

Varasemate aastate rallid on möödunud tõsisemate vahejuhtumiteta. Mullu pakkusid politseile enim tööd sõidukijuhid, kes arutult ühelt katselt teisele kihutasid: nelja päevaga tabati pea 600 kiiruseületajat, kuigi rallikava võimaldas neist igaühel piirkiirusest kinni pidades aegsasti järgmisele katsele jõuda.

«Selleks et maailma ägedaimat autospordiüritust ei saadaks kihutamisest või näiteks joobes juhtimisest tingitud rasked õnnetused, teeb politsei koos vabatahtlikega neil päevil Lõuna-Eestis tavapärasest tihedamat liikluskontrolli,» märkis politseipoolne rallioperatsiooni juht Andrus Reimaa.

«Ralliga seoses on Lõuna-Eestis liiklust rahustamas ja avalikku korda tagamas rohkelt politseinikke ja abipolitseinikke. Lisaks mobiilsetele kiiruskaameratele kasutab politsei sel aastal rahunemispeatust, mis pikendab kiiruseületaja teekonda 45 minutit. Seega kiirustamine ei taga kiiremat kohalejõudmist,» ütles Reimaa.

Lisaks Eesti politseile on autoralli maailmameistrivõistlustel kohal ka partnerid Soome, Läti ja Leedu politseist. «Rallipublikut tuleb Lõuna-Eestisse palju ning mitte ainult Eestist, vaid ka meie lähi- ja naaberriikidest. Seetõttu kaasame rallile kolleegid välismaalt, et harjutada koostööd ja näidata neile, kuidas Eesti politsei tagab rallil inimeste ohutust,» rääkis politseijuht.

«Liiklust reguleerivad katselt katsele sõites samuti Team Motohundi motoreguleerijad, kes saadavad tihedama liiklusega aladel rallisõitjaid ühelt võistluspaigalt järgmisele. Seega, kui näete helkurvestis mootorratturit, kes saadab ralliautot, siis palun lubage nad läbi,» märkis Reimaa.

Rallipiirkonnas liiklejatel tuleb järgida liiklusreguleerijate korraldusi, sest ainult nii on võimalik ohuolukordi vältida. «Soovitame ralliüritusele saabujatel eelnevalt tutvuda programmiga ning teha selgeks, kuhu ja mis kellaks tahetakse jõuda rallit vaatama. Nii saab varuda piisavalt aega kohale jõudmiseks ja parkimiseks. Sõidukite parkimisel ning telkimisel tuleb jällegi järgida, kus see on lubatud, ilma et maaomanikele kahju tekitaks,» rääkis politseipoolne rallioperatsiooni juht.

Autospordi- ja meelelahutusüritus WRC Rally Estonia toimub 20.–23. juulil Lõuna-Eestis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles