Liitlaste hävitajad harjutavad Eesti õhuruumis

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Copy
Liitlased teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas sooritavad madallende Ämari lennubaasis teenivad Ühendkuningriigi õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon.
Liitlased teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas sooritavad madallende Ämari lennubaasis teenivad Ühendkuningriigi õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Foto: Kaitseväe peastaap

Sel nädalal teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende, Ämari lennubaasis teenivad Ühendkuningriigi õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennualadel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad 17.–21. juulil üle Eesti madallennualadel (Ida-, Kesk-, Lõuna- ja Edela-Eestis) ajavahemikus kell 9.45 kuni 16.30 mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga). On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude tegemiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muu hulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallennuharjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse ASiga.

Põhja-Atlandi nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles