Et uude kultuurikeskusesse on planeeritud mitu asutust, tuli žüriil leida esitatud teoste seast lahendus, kus kõigil on hea olla. Kunstimuuseumi jaoks oli oluline, et kultuurikeskuse põhifunktsioonid, eelkõige kunstimuuseum ja raamatukogu, oleksid nähtavad kohe põhikorruselt. See on 3 + 1 Arhitektide ja Kino maastikuarhitektide võidutöös «Paabel» hästi lahendatud, sest muuseumisse viib lai ja avatud keskse asukohaga trepp. Kunstimuuseum ei jää uude hoonesse sisenedes märkamatuks.
Ka paistab võidutöö silma hästi läbimõeldud ruumiplaneeringuga. Kunstimuuseum on terviklik: pood, galeriid ja näitusteks vajalikud ettevalmistusruumid on planeeritud ühele alale ning majasisene logistika on hästi paigas. Nii külastajatele kui ka töötajatele on muuseumialal liikumine ja toimetamine tehtud võimalikult lihtsaks ning loogiliseks. Kõik olulised funktsioonid oma lähestikku. Esmalt jõuab külastaja muuseumi poe alale, kust saab soetada pileti, ning näitused koos haridusalaga on kohe sealsamas. Igale poole pääseb hõlpsasti ratastooli ja lapsevankriga, mis praeguses viltuses majas on pigem keeruline protseduur, mistõttu kõik kunstihuvilised paraku näitustele ei tule.
Uue lisandusena senisele vahetuvate näituste programmile avaneb tulevases hoones muuseumi kollektsiooni väärtustav kaua igatsetud püsiekspositsioon.
Tartmusi kogus on enam kui 25 000 erilist kunstiteost, ent pikalt kestvad näitused, kus saaks kokku võtta näiteks siinse regiooni kunstiloo, ei ole praegu nii ruumipuuduse kui ka ebasobiva hoone sisekliima tõttu võimalikud. Soovime, et meie tõelised hitt-teosed, sealhulgas Konrad Mägi, Karin Lutsu ja Elmar Kitse loomingu näited, oleksid külastajale alati kättesaadavad. Püsiväljapanek, mille eluiga on umbes kümme aastat, võimaldab lisaks luua ka põhjalikke haridus- ja publikuprogramme, lahendusi erivajadustega inimestele, digieksponaate ja palju muud, mis lühikeste näituste puhul ei ole majanduslikult otstarbekad või jäävad ajanappuse tõttu tegemata.