Orkla Eesti Põltsamaa tehas palkas kurgihooajaks üle saja töötaja

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Orkla Eesti Põltsamaa tehas vajab hapukurgi hooajaks lisatööjõudu.
Orkla Eesti Põltsamaa tehas vajab hapukurgi hooajaks lisatööjõudu. Foto: Eili Arula

Orkla Eesti Põltsamaa tehas paneb suvekuudel purki ligi 2200 tonni kurke ning on palganud hooajaliseks tootmiseks 130 lisatöötajat.

Ligikaudu pool ehk 1000 tonni kurki saadakse Eesti põldudelt, samas suurusjärgus toodetakse kurgihoidiseid Eesti turule. Suurimas mahus kasvatatakse Põltsamaa tehase tarvis kurki Viljandimaa taludes, aga kurki tuleb ka Võru-, Põlva-, Tartu-, Rapla- ja Lääne-Virumaalt. Koostööpartneritest talunikele jagab Põltsamaa hooaja eel spetsiaalsed seemned. Kurk on Põltsamaa jaoks ka oluline ekspordiartikkel: 43 protsenti toodangust liigub ekspordiks Soome, Rootsi, Lätti ja Leetu.

Orkla Eesti ostujuhi Peeter Kibe sõnul sõltub kurgisaak alati ilmast, mis kipub klassikaliselt üllatama ja väljakutseid pakkuma. «Kevadiste öökülmade tõttu said mitmed põllud tugevalt kahjustada, osalt rajati uued põllud, osalt pandi uued taimed vahele. Juuli alguse tugevad vihmahood on aga teinud keeruliseks saagi korjamise. Vaatamata ilma vimkadele saame vajaliku kurgikoguse siiski kätte,» ütles Kibe.

Selleks, et planeeritud toodang paari kuu jooksul valmiks, võtab Orkla Põltsamaa tehas hooajaliselt juurde ligi 130 abitöötajat. Kokku lööb kurgihoidiste tootmises kaasa umbes 180 inimest. «Suvepuhkuste kõrgaeg on meie jaoks aasta kiireim periood. Lühikese ajaakna sees tuleb tagada kogu järgmise aasta kurgihoidiste varu, mistõttu lisatööjõud on meie jaoks kriitilise tähtsusega,» lisas Kibe.

Kui kurgid saavad purki, jätkub Põltsamaal muude köögiviljahoidiste tootmine. Lisaks kurkidele pannakse purgi- ja valmissuppidesse, salatitesse ja hoidistesse 800 tonni kõrvitsat, 1050 tonni kapsast, 280 tonni peeti, 390 tonni kartulit, 200 tonni porgandit ja 120 tonni suvikõrvitsat. Kokku läheb purki 5200 tonni köögivilju, millest 3600 tonni on kodumaise päritoluga.

Põltsamaa tehas jätkab toidutootmise seadmete moderniseerimist ja uueks köögiviljahooajaks vahetati tehases välja nii toitude ja salatite villija kui ka keedukatel. Uued seadmed kasutavad vähem energiat ning on suurema tootlikkusega.

Orkla Eesti AS on toidutööstusettevõte, mis ühendab endas kaht pika ajalooga kohalikku kaubamärki ja tootmisüksust – Kalevit ja Põltsamaad ning esindab Eesti turul mitmeid teisi tuntud kaubamärke nagu Felix, Taffel, Laima, Selga, Vilma, Naturli, Möller’s. Orkla Eesti on osa rahvusvahelisest Orkla kontsernist, mis pakub Eestis tööd ligi 600 inimesele.

Tagasi üles