Elva judotalent teenis EMilt Eestile ajaloolise medali (1)

Kristofer Seema
Emma-Melis Aktas lõpetas U18 vanuseklassis Eesti judokate medalipõua.
Emma-Melis Aktas lõpetas U18 vanuseklassis Eesti judokate medalipõua. Foto: Carlos Ferreira/EJU

Portugalis Odivelas lõppesid möödunud nädalavahetusel U18 Euroopa meistrivõistlused judos. Elvast pärit 15-aastane Emma-Melis Aktas tuli koju tagasi +70 kg kaalukategooria pronksmedaliga. Tegu oli Eesti judoka esimese EMi medaliga selles vanuseklassis üle kümne aasta.

Neidude raskekaalus väga stabiilse hooaja teinud Aktas läks võistlusele vastu maailma edetabeli 13. numbrina. Kuna aga maailma edetabeli tippu valitsevad Euroopa tüdrukud, tähendas see Aktasele turniiril vaid kuuendat asetust.

Teises ringis alistas Aktas ilma liigseilt riskimata Ungari sportlase Veronika Odori. See viis ta edasi veerandfinaali, kus vastaseks Austria neiu Helene Schrattenholzer, kes oli varem sel hooajal eestlast kahel korral võitnud.