T, 3.10.2023

PILDID ⟩ Lodjakojas kõnelesid ja laulsid inimesed lindude keeles

Facebook
Comments
Lodjakojas peetud linnujämmil esines teiste seas ka Eestit Eurovisioonil esindanud Alika Milova üheks taustalauljaks olnud muusik ja Lauri Pihlapi tütar Sofia-Liis Liiv.
Lodjakojas peetud linnujämmil esines teiste seas ka Eestit Eurovisioonil esindanud Alika Milova üheks taustalauljaks olnud muusik ja Lauri Pihlapi tütar Sofia-Liis Liiv. Foto: Sille Annuk

Loodusfestivali raames peeti reede õhtul maha linnujämm, kui Tartu lodjakojas said kokku linnud, helikunstnikud ja poeedid, et pöörata tähelepanu linnaloodusele.

Linnujämmi eesmärk oli innustada kahejalgseid tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Neljandat korda toimunud linnujämmil esitasid muusikud ja luuletajad lindudest inspireeritud loomingut, olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus.

Juba ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga, mistap on kirjanikud ja muusikud lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist tänapäevaste kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles