R, 29.09.2023

VIDEO ⟩ Purjus peaga auto võimete piire kombanud ja kihutamisega tehnoülevaatust teinud huligaanid said karmilt karistada

Kristofer Seema
, reporter
Facebook
Comments

Tartu maakohtu otsusega määrati kahele Lõuna-Eesti teedel kihutanud autojuhile karistuseks arestipäevad ning lisakaristusena võeti mõlemalt mehelt juhtimisõigus.

5. juunil märkas politseipatrull Jõgevamaal neile vastu liikumas sõiduautot BMW, mille kiiruseks mõõdeti ligemale 170 km/h. «Niipea, kui õigusrikkuja politseisõidukit märkas, otsustas ta kiirendada ning vastutuse eest põgeneda, püüdes järsult keerata kõrvalteele ning peita oma sõiduvahend metsa vahele. See manööver mõistagi juhile mingit eelist ei toonud ning sekunditega leidis politseipatrull metsateele peidetud sõiduki üles,» selgitas Tartu jaoskonna teabegrupi juht Taivo Rosi.

Ta lisas, et juhil tuvastati alkoholi tarvitamise tunnused. «Ta peeti sündmuskohal kinni ning viidi otsejoones Tartu vanglasse. Päev peale kinnipidamist toimunud kohtuistungil määrati mehele liiklusrikkumise eest 15 arestipäeva ning lisakaristusena võeti temalt kaheksaks kuuks ära mootorsõiduki juhtimisõigus,» lisas Rosi.

Teise liiklusrikkuja tabasid politseinikud samal päeval Tartumaal, kui varem karistamata 18-aastane noormees otsustas maanteel oma sõiduki tehnoseisundit kontrollida.

«Tundub küll veider, aga just nõnda noor mees oma õigusrikkumist põhjendas. Väidetavalt tekkis mehe sõidukil mingi ootamatu tehnorike, mida ta järsu kiirendusega kontrollida proovis. Paraku tõusid kiirused aga sedavõrd suureks, et kontrollsõit lõppes algajale juhile Tartu vanglas,» kirjeldas politseinik.

Ta lisas, et noormees oli alles maikuu algul juhiloa saanud, kuid nüüd peab ta mõtlematu teo tõttu kandma kohtu määratud karistuse ning loovutama äsja saadud loa suisa pooleks aastaks.

Rosi märkis, et piirkiiruse ületamine ja purjus peaga auto juhtimine on kahtlemata ühed ohtlikumad liiklusrikkumised üldse. «Ainuüksi see, et ühel ja samal päeval tabati Tartu politseijaoskonna tööpiirkonnas kaks nõnda ohtlikku liiklusrikkujat, tekitab muret. Õnneks jäid traagilised tagajärjed sellel korral tulemata ning jääb vaid loota, et määratud karistus mõjutab meeste arusaama nõnda, et tulevikus ollakse liikluses pigem eeskujulikud,» lisas ta.

«Kuna eesootav suveaeg toob kaasa vaheajad ning puhkused, on ilmne, et näeme teedel ja tänavatel tavapärasest rohkem liiklejaid. Seetõttu palume kõigilt liikluses osalejatelt vastutustundlikku ja tähelepanelikku käitumist. Võib olla kindel, et politsei ei puhka ning teeme järelevalvet igal aastaajast. Et suvi mööduks meile kõigile võimalikult muretult, anname endast kõik, et ohtlikud juhid liiklusest eemaldada,» rõhutas Rosi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles