R, 29.09.2023

GALERII ⟩ Kliinikumi põlengus said kahjustada puhasruum ja molekulaardiagnostika labor

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Varahommikul toimus tulekahju Tartu ülikooli kliinikumi geneetika ja personaalmeditsiini kliinikus Puusepa 2.
Varahommikul toimus tulekahju Tartu ülikooli kliinikumi geneetika ja personaalmeditsiini kliinikus Puusepa 2. Foto: Sille Annuk

Täna varahommikul kell viis teatati häirekeskusele, et Tartus L. Puusepa 2 on tulekahju Tartu ülikooli kliinikumi geneetika ja personaalmeditsiini kliinikus. Ilmselt ventilatsioonisüsteemist alguse saanud põleng kahjustas tugevalt kliinikumi puhasruumi ja suitsukahjustusi sai molekulaardiagnostika labor. Patsientide vastuvõtt jätkub tavapäraselt.

Kliinikumi äriarenduse ja haldusjuhi Johann Sullingu sõnul sai tulekahju esialgsetel andmetel alguse puhasruumi ventilatsioonisüsteemist. «Seda, millised seadmed tulekahjus kahjustada said või hävisid, me praegu selgitame. Siiski võivad ka väiksemad laboritarvikud päris kallid olla,» tõdes Sulling. Teadaolevalt ei saanud kahes laboriruumis olnud analüüsid kahjustada.

Suuremaid töökatkestusi põleng kliinikumi töös kaasa aga ei too. Patsientide vastuvõtt toimub tavapäraselt ning labori tööd korraldatakse ümber. «Labori töö võib olla mõnda aega häiritud, kuid täielikult seisma ei jää,» ütles Sulling.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles