Tartlased naasid rühmvõimlemise EM-ilt pronksmedalitega

Kristofer Seema
VK Rütmika Junior Team jäi juunioride EMil alla vaid kahele Soome võistkonnale.
VK Rütmika Junior Team jäi juunioride EMil alla vaid kahele Soome võistkonnale. Foto: VK Rütmika

Soomes Vantaas linnas nädalavahetusel lõppenud rühmvõimlemise Euroopa meistrivõistlused tõid Eestile pronksmedali juunioride võistlusklassis.

Tartus ja Otepääl tegutsev võimlemisklubi Rütmika Junior Team võitis 49,800 punktiga Vantaast pronksmedali, jäädes alla vaid kahele tugevale Soome rühmale. Euroopa meistriteks juunioride klassis krooniti rühm Minetit Junior (54,750 punkti).

VK Rütmika Junior Team võistles EM-il koosseisus Annabel Juuriste, Marii Elis Jürisoo, Hele-Riin Kallari, Emma Kivikas, Mona Maasikas, Pauline Mikker, Rebeka Raid, Saskia Treufeldt ja Kirke Veski.

Rühma treenivad Elsa Sinijärv, Kadri Rohtmets ja Maarja Jaanovits.

Euroopa meistritiitli pälvis täiskasvanute arvestuses Soome rühm Minetit, kes sai punktisummaga 55,700 ülinapilt, 0,1 punktiga, jagu Bulgaaria rahvuskoondisest (punktisumma 55,600). Kolmandale kohale tuli soomlannade rühm Gloria (53,700 punkti). Valitsev Eesti meister VK Rütmika Siidisabad jäi esimesena medalist ilma, saavutades 52,800 punktiga neljanda koha.

VK Rütmika Siidisabade koosseisus vōistlesid Maria Terep, Elis Sarapuu, Liina Sarv, Karolina Kuusik, Liisbet Sorge, Hanna Mägi, Marta Reilson ja Emily Hermann.

VK Rütmika Siidisabade treenerid on Elsa Sinijärv, Liisel Perlin ja Maarja Jaanovits.

Valitsev Eesti meister VK Rütmika Siidisabad jäi seekord medalist ilma.
Valitsev Eesti meister VK Rütmika Siidisabad jäi seekord medalist ilma. Foto: VK Rütmika

«Junior Teami ja Siidisabade eelvõistlus ja finaalvõistlus õnnestusid, tüdrukud tegid hooaja parima soorituse ning teenisid oma kõrgeimad punktid. Hea meel, et tüdrukud suutsid oma võimalused realiseerida ja juunioride klassis medalile tulla,» kommenteeris võistlus järel nii VK Rütmika Junior Teami kui ka Siidisabade treener Elsa Sinijärv.

Euroopa meistrivõistluste raames toimus ka rühmvõimlemise III maailmakarikaetapp, milles nii juunioride kui ka seenioride vanuseklasside esikolmikud kattusid EM-i omadega.