T, 3.10.2023

Süku arhitektuurivõistlusel jõudis žüriile hindamiseks 102 tööd

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Mai alguses saabunud võistlustöödel oli toona vastas ka linnapea Urmas Klaas, kes tõdes, et suur tööde hulk teda ei hirmuta.
Mai alguses saabunud võistlustöödel oli toona vastas ka linnapea Urmas Klaas, kes tõdes, et suur tööde hulk teda ei hirmuta. Foto: Kristjan Teedema

Südalinna kultuurikeskuse rahvusvahelisele arhitektuurivõistlusele esitati kokku 105 pakkumust 107 tööga, millest vastas riigihanke komisjoni otsusel nõuetele 100 pakkumust 102 tööga. Seega läheb žüriile hindamiseks 102 võistlustööd.

Viis pakkumust lükati kõrvale, kuna puudusid nõutavad dokumendid või osalemisõigus.

Kokku esitati arhitektuurivõistlusele 105 pakkumust 107 võistlustööga, neist 28 võistlustööd on Eestist ja 79 välisriikidest. Töid esitati 26 riigist.

Arhitektuurivõistlus jätkub žürii tööga. Žürii töö ei ole avalik, samuti ei tutvustata arhitektuurivõistluste üldlevinud tava järgi võistlustöid avalikkusele enne, kui žürii on oma töö lõpetanud.

Parimate tööde märgusõnad tähestikulises järjekorras koos tööde visuaalidega avaldatakse 3. juulil. Kõik tööd avalikustatakse ja võitja kuulutatakse välja 14. juulil.

Žürii koosseisus on Tartu linnapea ja žürii esimees Urmas Klaas, Tartu linnaraamatukogu direktor Kristina Pai, Tartu kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffmann, Tartu linnavalitsuse ehitusteenistuse juhataja Priit Metsjärv, Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, arhitekt Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos, Hispaania), arhitekt Veronika Valk-Siska (Eesti arhitektide liit), arhitekt Tõnu Laigu (QP Arhitektid, Eesti) ja maastikuarhitekt Martin Allik (MARELD landskapsarkitekter, Eesti/Rootsi).

Lisaks annavad oma arvamuse töödele ka eksperdid erinevates valdkondades: ökoloogia ja elurikkus, ligipääsetavus, raamatukogu ja muuseumi nõuded, muinsuskaitse, ehitusmaksumus, energiatõhusus ja CO2 jalajälg, tuleohutus, konstruktsioonid, sündmuskeskus ehk saalid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles