T, 3.10.2023

Taanlane Rasmus Bøgh Wallin võitis Tartu GP etapi ja Tour of Estonia

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Tour of Estonia teise etapi võitja Rasmus Bøgh Wallin.
Tour of Estonia teise etapi võitja Rasmus Bøgh Wallin. Foto: Adam Illingworth

Tour of Estonia teine etapp Tartu GP sõideti 10,3 km pikkusel linnaringil, mida profiratturid läbisid 16 korda (164,8 km). Viimasel ringil pani enda tugevuse maksma taanlane Rasmus Bøgh Wallin ning kindlustas soolovõiduga endale ka kollase särgi velotuuri üldarvestuses.

Mitu korda said eest ära erinevad suuremad jooksikutegrupid ning ka viimasele ringile läks 12-liikmeline grupp. Sellelt grupilt omakorda sai otsustavalt viimasel ringil umbes kolm kilomeetrit enne lõppu eest ära etappi neljandalt kohalt alustanud Rasmus Bøgh Wallin (Restaurant Suri - Carl Ras). Lõpujoone ületaski Wallin uhkes üksinduses seitsmeteistkümnesekundilise vahega jälitajate ees.

«Täna oli hea päev, minu meeskonnakaaslased kaitsesid mind tuule eest ja mul oli võimalik hiljem see rünnak teha - seega väga hea päev meie jaoks,» ütles võidumees pressikonverentsil. Ta oli rahul ka enda elu esimese reisiga Eestisse.

Tänasel etapil sai teise koha võitja meeskonnakaaslane Mathias Alexander Larsen, kes alistas napilt kolmanda koha saanud Maloja Pushbikersi ratturit Matias Malmbergi.

«Sellisel ringil oli raske sõitu kontrollida, enamus aega me suutsime seda teha, aga lõpuks, kui läks minema viimane suur jooksikutegrupp, siis liider Fortin meiega kaasa kahjuks ei saanud,» sõnas kokkuvõttes teise koha saanud Malmberg.

Parima eestlasena sai Tartu GP etapil Aaron Aus (Tartu2024) viienda koha. Üldarvestuses sai parima koha Eesti koondist esindanud Norman Vahtra, kes lõpetas velotuuri kolmandana.

«Ma olen väga rahul, et suutsime enda taktika peale suruda ja sõidu raskeks teha ning liidri raskesse olukorda panna, aga kahetised tunded on, sest lõpus jäi realiseerimisest puudu,» ütles Vahtra. «Mängisin natuke pokkerit seal, sest ei saanud igale rünnakule reageerida ning kahjuks sai üks mees lõpuks eest ära ja kuna taga jäi passimiseks, siis nii see sõit tehtud saigi.»

Võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha velotuuri võitja meeskond Restaurant Suri - Carl Ras, mägedekuninga tiitli suutis endale jätta hollandlane Roy Eefting (Maloja Pushbikers) ja punktide arvestuses võitis samuti velotuuril ka kollase ehk liidrisärgi poodiumil selga saanud Rasmus Bøgh Wallin.

Homme toimub 42. Tartu rattaralli, kuhu on starti oodata üle 3000 ratturi. Teiste hulgas on stardis ka paljud tuurist osa võtnud tiimid, näiteks Eesti-, Läti-, ja Rootsi rahvuskoondise sõitjad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles