R, 29.09.2023

Ladies Tour of Estonia võitis Ukraina rattur

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Ladies Tour of Estonia võitis urkaina rattur Olga Shekel.
Ladies Tour of Estonia võitis urkaina rattur Olga Shekel. Foto: Klubi Tartu Maraton

Ladies Tour of Estonia (111,7 km) võitis tugeva soolosõidu teinud Ukraina rattur Olga Shekel. Grupifinišis sprintis teisele kohale austerlanna Kathrin Schweinberger ning kolmanda koha sai eestlanna Kristel Sandra Soonik.

Tänast Ladies Tour of Estonia võistlust mõjutas tugev tuul, mis tegi sõidu raskeks ja põnevaks. Kuni kruusalõiguni püsis peagrupp koos. Kui sõidu lõpuni oli jäänud 40 km, eraldus peagrupist kuueliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulus ka võitja Shekel. Ukrainlanna, kes oli terve sõidu vältel väga aktiivne, võttis ligi 25 km enne finišit ette soolorünnaku. Kuigi jälitajad jõudsid talle vahepeal väga lähedale, suutis Shekel oma edu jälitajate ees hoida ja finišeeris uhkes üksinduses ajaga 2 tundi ja 44 minutit.

Ukrainlannat jälitanud 11-liikmeline grupp kaotas võitjale 46 sekundit.

«Mul on tore Tartus tagasi olla. Võistlesin siin viimati kaheksa aastat tagasi U23 Euroopa meistrivõistlustel ja sain eraldistardis hõbemedali. Olen õnnelik, et saan siin taas oma tiimiga sõita ja tänan väga hea võistluse eest,» sõnas Olga Shekel.

Kathrin Schweinberger, kes on samuti Eestis osalenud 2015. aastal toimunud Euroopa meistrivõistlustel grupisõidus, kordas Shekeli sõnu ja kinnitas, et tal on meeldiv Eestis tagasi olla. «Ma tean, et see on kaunis regioon ja siin on head teed. Meil oli naiskonnaga väga tore sõita ja oleme poodiumikoha üle õnnelikud. Tulen järgmisel aastal siia võimaluse korral kindlasti tagasi,» lausus Schweinberger.

Eelmisel aastal teise koha saavutanud Kristel Sandra Soonik sprintis end kolmandale kohale.

«See oli miinimum, mille järele Eesti rahvuskoondis tuli. Selle aasta võistlus oli kindlasti põnevam ja raskem kui eelmisel aastal, sest jagus mitu küljetuule lõiku ja grupis toimus palju rünnakuid,» jagas Soonik võistlusjärgseid emotsioone. Sõidu keskpaigas pärast kruusaosa oli Soonikul ärev moment, kui tema ratta käiguvahetaja lakkas töötamast. Probleem küll lahendati, kuid rattur pidi nägema palju vaeva, et jõuda tagasi peagruppi.

«Mõtlesin, et nüüd on kõik. Mul ei olnud varuratast ja ma ei oleks ette kujutanud, et oleksin pidanud kellegi teise rattaga sõitma,» sõnas Soonik.

Parim noorrattur oli samuti Kristel Sandra Soonik.

Võistluse lõpetas 33 ratturit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles