N, 28.09.2023

ERMi suvelaval tuleb taasiseseisvumispäeva kontsert

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Taasiseseisvumispäeva kontsert «Usk. Lootus. Armastus!» ERMi suvelaval mullu. Suurel ekraanil dirigent Lilyan Kaiv.
Taasiseseisvumispäeva kontsert «Usk. Lootus. Armastus!» ERMi suvelaval mullu. Suurel ekraanil dirigent Lilyan Kaiv. Foto: Kristjan Teedema

20. augustil annavad Maarjamaa Filharmoonikute koor ja orkester Eesti Rahva Muusemi suvelaval kontserdi, mis on lisaks taasiseseisvumispäevale pühendatud ka Ukraina riikluse päevale, mida peetakse 24. augustil. 

Maarjamaa Filharmoonikute koori ja orkestriga koos astuvad üles veel Ruslan ja Rute Trochynskyi ansamblist Svjata Vatra, Kaunimate Aastate Vennaskond koosseisus Andres Dvinjaninov, Toomas Lunge, Hannes Kaljujärv, Jüri Lumiste ja Indrek Kalda ning solistid Karmen Puis, Brett Pruunsild, Peep Puis. Dirigeerib Lilyan Kaiv. Kontsertõhtu juht on Robert Annus.

Kontsert kannab pealkirja «Usk. Lootus. Armastus!».

«Eelmisel aastal esimest korda toimunud 20. augusti kontserdist ERMi suvelaval sai osa üle 600 inimese ning oleme tänulikud hea tagasiside eest,» ütles Lilyan Kaiv, Maarjamaa Filharmoonikute koori ja orkestri dirigent ning kunstiline juht. «Koos ERMi ja Tartu linnaga sooviks luua traditsiooni, et Tartu, Lõuna-Eesti ning kogu Eesti jaoks oleks väärikas ja kunstiliselt nauditav Eesti tähtpäeva keskne sündmus Tartus ERMi suvelaval.»

«Oleme teinud kokkulepped ka 2024. aastaks ning pärast kolmandat korda saab rääkida juba traditsioonist,» lisas Kaiv.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles