T, 6.06.2023

Linn hüvitab rattaringluse kasutajatele ajutise katkestuse

Kristofer Seema
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Tartu rattaringlus avatakse uuesti 7. juunil.
Tartu rattaringlus avatakse uuesti 7. juunil. Foto: TartuPM/Scanpix Baltics

Tartu linnavalitsus hüvitab rattaringluse kasutajatele ajutise katkestuse. Kõik kehtiva ühekuuse, kolmekuuse või aastase perioodipileti omanikud saavad tasuta bussisõidu juuni lõpuni ja rattaringluse tasuta sõiduõiguse üheks kuuks. Lühiajaliste piletite ostnutele tagastatakse piletiraha.

Tartu rattaringluse 30 päeva, 90 päeva ja aastapileti ostnud saavad rattaringluse katkestuse tõttu hüvitiseks tasuta bussisõiduõiguse kuni juuni lõpuni 2023. Perioodipileti omanikele saadetakse e-kirjaga QR-kood, millega saab bussi sisenemisel tuvasti juures oma sõit registreerida. Seda saab teha kas mobiiltelefoniga või paberil välja prindituna.

Lisaks saavad 30 päeva, 90 päeva ja aastapileti ostnud ühe kuu rattaringluse tasuta sõiduõigust. Piletiomanikele saadetakse e-postiga kood, millega saab rattaringluse kodulehelt või mobiilirakendusest tasuta kuupileti, kui kehtiva perioodipileti kasutusaeg lõpeb. Koodi kehtivusaeg saab olema üks aasta. Sama hüvitis kehtib ka bussi ja rattaringluse ühispileti omanikele.

Kui perioodipiletiga seotud sõiduõiguse tasuta pikendamine kasutajale ei sobi, siis tagastab linnavalitsus perioodipileti maksumusest proportsionaalse osa vastavalt kasutamata jäänud ajale. Sellisel juhul muud hüvitised ei rakendu. Kuidas taotleda piletiraha tagastamist, annab linnavalitsus perioodipileti (30 päeva, 90 päeva, aasta) ostnutele e-posti teel teada.

Tunnipileti, päevapileti või viie päeva pileti ostnutele kompenseeritakse pileti maksumus, kui pileti kehtivus lõppes rattaringluse katkestuse ajal – alates 24. maist kell 17 kuni rattaringluse taaskäivitamiseni. Pileti maksumuse kompenseerimiseks kasutajad ise midagi tegema ei pea.

Rattaringluse katkestus on seotud teenust pakkuva Kanada ettevõte Bewegen Technologies Inc. majandusraskustega, mistõttu ettevõte lõpetas Tartu rattaringluse juhtimissüsteemi teenuse tehnilise toe pakkumise. Seetõttu tekkisid Tartu rattaringluses niivõrd ulatuslikud tõrked, et linn oli sunnitud 24. mail teenuse ajutiselt katkestama. Tartu linn on pärast Bewegeni majandusraskustest teada saamist tegelenud aktiivselt rattaringluse teenuse toimimiseks vajaliku uue juhtimissüsteemi lahenduse leidmisega. Praeguseks on sobiv lahendus leitud ja esialgsel hinnangul on selle toel võimalik teenus taasavada 7. juunil.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles