Võrumaal põles taluhoone

Raul Sulbi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tulekustuti
Tulekustuti Foto: Margus Ansu

18. märtsil kell 10.14 sai häirekeskus teate, et Rõuge vallas on kahekordse elumaja esimesel korrusel põleng. Kohale saadeti päästjad Rõuge, Mõniste ja Võru komandost, päästetöid suundus juhtima Võrumaa operatiivkorrapidaja.

Päästetöötajate saabudes põles puitmaja esimese korruse elutuba, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästjad sisenesid kaitsevarustuses eluruumi ja tulekahju lokaliseeriti. Ruumid tuulutati ning tööd sündmuskohal lõppesid kell 11.03.

Hoones oli suitsuandur, mis rakendus tööle ja äratas pererahva tähelepanu.  Põlengus sai maja perenaine põletushaavu kätele ja näole üritades enne päästjate kohalejõudmist tulekahju veega kustutada. Kiirabi andis naisele abi kohapeal.

Tulekahju tagajärjel sai tugevaid kuuma- ja veekahjustusi hoone elutuba, ülejäänud ruumid said suitsukahjustusi. Arvatav tulekahju tekkepõhjus on hooletus lahtise tulega. Elutoas jäeti järelevalveta põlev küünal.

Päästeamet juhib tähelepanu asjaolule, et lahtist tuld ei tohi jätta kunagi järelevalveta- ei toas ega õues. Igas kodus peab olema õigesti paigaldatud ja hooldatud töökorras suitsuandur, mis tulekahjust varakult märku annab.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles