Tammeka lõpetas pikale veninud nukra seeria

Kristofer Seema
Tammeka tõusis võiduga hooaja kõige kõrgemale kohale.
Tammeka tõusis võiduga hooaja kõige kõrgemale kohale. Foto: Postimees/Scanpix Baltics

Eesti jalgpalli kõrgliiga 14. voorus lõpetas Tartu JK Tammeka mängus Nõmme Kaljuga kuu aega kestnud võidupõua.

Viimati maitsti võidurõõmu 23. aprillil, kui võõral väljakul peetud mängus alistati 3:2 tabeli viimane Harju. Vahepeal kaotati kaks korda Tallinna FC Florale ja tehti viigid Narva Transi, Tallinna Kalevi, Paide Linnameeskonna ja Tallinna FCI Levadiaga.

Tammeka liigahooaja teine võit ei tulnud sugugi kergelt. Kalju asus mängu 26. minutil Alex Matthias Tamme väravast juhtima. Tartlased vastasid 58. minutil, kui Artur Uljanov saatis karistusala joone tagant tõelise kuuli ristnurka. Tammeka kahjuks värav kirja ei läinud, sest olukorrast fikseeriti suluseis.

Tammeka jõudis väravani 71. minutil, kui tiimi eelmise hooaja suurim skooritegija Kevin Mätas vajutas hea söödu ühe puutega penaltipunktist võrku. Tegu oli ründaja hooaja esimese väravaga. See polnud aga sugugi kõik. Tammeka võiduvärav saabus 89. minutil noorründaja Kevin Burovi jalast. Mäng lõppeski 2:1 tartlaste võiduga.

Võit tõstab Tammeka tabelis kaheksandale kohale. Järgmises voorus kohtutakse FC Kuressaarega. Mäng saab avavile laupäeval Tamme staadionil kell 17.