Tartumaa 3306 lasterikast peret kutsuvad kärpeplaani vastu allkirja andma (1)

Tartu Postimees
Copy
Eesti lasterikaste perede liidu juht Aage Õunap.
Eesti lasterikaste perede liidu juht Aage Õunap. Foto: Elmo Riig

Laste arvelt kärpimist puudutav ühisavaldus on kogunud 22 000 allkirja, mis on ühtlasi viimaste aastate rahvaalgatus.ee lehel toimunud allkirjakogumiste rekord. Initsiatiiv puudutab kõiki lastega peresid, Tartumaal on neid 20 864, vähemalt kolm last kasvab 3306 peres.

Ühisavalduses palutakse riigikogul peatada suurperede toetuse kärpeplaan, säilitada hetkel kehtiv perehüvitiste kord, võrdsustada lastetoetused, lisada indekseerimine kõigile lastetoetustele ning säilitada tulumaksuvabastus alates teisest lapsest, lisaks taastada tulumaksuvabastus ka pere esimese lapse eest.

«Initsiatiiv rahvaalgatuse ellu kutsumiseks on tulnud meie peredelt,» märkis Eesti lasterikaste perede liidu juht Aage Õunap. «Meie roll on seista oma inimeste õiguste ja perede igapäevase toimetuleku eest, see on sama elementaarne nagu ka soov, et lasterikkust oleks Eestis rohkem,» märkis ta.

«Seisame nii suurperede kui laiemalt kõigi lastega perede eest, sest plaanitavad kärped ja maksutõusud puudutavad praegu iga Eestis kasvavat last,» lisas Õunap. «Ühtlasi leiame, et kiire hinnatõusu tingimustes on oluline indekseerida kõik lastetoetused.»

Liidu teatel on Eestis 161 918 perekonda, kus kasvab 271 162 lastetoetust saavat last, kuid valitsus kavatseb kiirkorras ja mõjuanalüüside toeta kärpida lasterikaste perede toetusi ning pöörata tagasi perehüvitiste süsteemi täiendused, kaotada täiendava tulumaksuvabastuse kahe ja enama lapse korral ning tõsta ja kehtestada erinevaid makse.

Pöördumisele saab allkirja anda 1. juunini siin: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/eda30783-a4a9-47be-83dd-8793720c48fb

Tagasi üles