Näiteks on Eedeni juures bussipeatuses nädalast nädalasse ja kuust kuusse ohvrit ootav auk, aga ainus, mis sellega juhtub, on see, et vajub sügavamaks. Miks midagi ette ei võeta?
Vastab Tartu linnamajanduse osakonna asejuhataja Andres Pool.
Näiteks on Eedeni juures bussipeatuses nädalast nädalasse ja kuust kuusse ohvrit ootav auk, aga ainus, mis sellega juhtub, on see, et vajub sügavamaks. Miks midagi ette ei võeta?
Vastab Tartu linnamajanduse osakonna asejuhataja Andres Pool.
Loomulikult on linnavalitsuses tööl tuhanded inimesed, kes käivad tänavad iga päev läbi – see oli nüüd iroonia. Tegelikult meil nii ikkagi ei ole, vaid me näeme seda, kus ise liigume. Augulappijal on kohustus suuremad teed iga nädal läbi sõita. Aga siis ta vaatab pigem sõiduteed kui kõnniteed.
Aga kui on selline vajumine, siis peab olema midagi juhtunud. Kui asfalt kaob maa alla, peab seal all olema mingi toru katki läinud. Emake maa peab ju millegi sisse minema. Seal on lapitud, aga uuesti tuleb auk sisse. Ei teagi, mis seda pinnast alt sööb.
Sellistest asjadest tulebki teada anda. Et iga päev oleks linnavalitsuselt kindel monitooring ja ülekäimine, seda ametnike poolt ei ole.
Aga kas ei võiks olla sellist asja tähtsamatel kergteedel? Näiteks Anne kanali võrguplatside juures on kergliiklusteel mõrad, mis rulluisu võtaks kinni. Ihaste tee ääres on asfalt ära murdunud. Sõiduteel kohe nähtaks ja tehtaks. Kas kergliikleja on leplikum?
Eks on mingitel puhkudel kisa kergliiklusteede üle suurem. Aastakümneid oligi raha sõiduteede remontimiseks ja sellest parandati ka kõnniteid. Nüüd oleme kergliikluse eelarvet püüdnud suuremaks saada. Aga näiteks Ihaste teel ei anna ka väga lappida, pigem tuleks see otsast lõpuni uuesti asfaltida ja ära vajunud nõlvaga midagi ette võtta. Nii suurt raha pole meil olnud.
Samas, eelmisel aastal sai Annelinnas korda tehtud 30 ja isegi 50 aastat vanu kõnniteid. Sel aastal on pikk nimekiri kõnniteede ülekatetest. Eedeni esine seal sees ei ole. Meie mõistes on see üks värskemaid kõnniteid, kus on aga mingi anomaalia.
Kõige mõistlikum on ikkagi sellistest asjadest teada anda. Ka parkides. Neid kõnniteid, mida hooldavad kinnistuomanikud ise, me linna poolt kontrollimas ei käi. Sinna satumegi teadete peale.
Milline peaks olema see teade?
Kui teade kõlab, et Ihaste tee kõnnitee on halb, siis see võtab nõutuks. Teame, et on halb. Neid on ka teistes linnaosades, me teame. Lisaks on linnaosi, kus kõnniteid pole üldse.
Põhisõnum on, et andke teada ja võimalikult konkreetselt: selle maja ees või selle objekti juures. Oleme saanud hästi lähedalt võetud pilte, et asfaldis on auk, aga ühtki pidepunkti ega aadressi pole. Auk asfaldis Tartus – vaat sellega on keeruline.