L, 9.12.2023

Riik toetab linnapiirkondade elukeskkonna kvaliteedi parandamise ideid

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Mikk Otsar

Rahandusministeerium ja riigi tugiteenuste keskus (RTK) avavad 15. mail ettepanekute esitamise vooru, mille eesmärk on võtta Tallinna, Tartu, Pärnu linnapiirkonnas kasutusele uuenduslikud linnakeskkonna kvaliteeti parandavad digi- ja rohelahendused.

Euroopa Liidu kaasrahastuse toel avatud taotlusvooru eelarve on 9,55 miljonit eurot, mis jaguneb kolme piirkonna vahel, teatas RTK.

«Suuremate linnapiirkondade arendamine on üks osa laiemast regionaalarengu toetuste paketist, milles keskendutakse suurema rahvaarvu ning rahvastikutihedusega piirkondade toetamisele,» ütles rahandusministeeriumi regionaalpoliitika talituse nõunik Andres Heldring pressiteates.

«Kuigi võrreldes maapiirkondadega on Tallinna, Tartu ja Pärnu linnapiirkonnas arengunäitajad üldjuhul paremad, seab intensiivsem surve keskkonnale, taristu ja teenuste kasutusele ka nendele piirkondadele keerulisi ja kulukaid väljakutseid. Linnapiirkondade voorudesse oodatakse ettepanekuid, mis tooksid juurde uuenduslikke mõtteviise ja lahendusi ning aitaksid kaasa linnalise elukeskkonna paremaks muutmisele,» selgitas Heldring.

Lisaks kohalikele omavalitsustele saavad projektiettepanekuid esitada ka mittetulundusühendused, ülikoolid ja ettevõtjad. «Kindlasti saab mitmeid häid ideid edukalt ellu viia just erinevate koostööpartnerite teadmisi ning võimeid ühendades,» lisas ta.

Taotlusvooru korraldava RTK elu- ja ettevõtluskeskkonna talituse juhi Kertu Sepa sõnul oodatakse esmalt projektide ettepanekuid, mis aitavad panustada linnapiirkonna arengustrateegiast tulenevate eesmärkide ja tulemuste saavutamisse.

«Ootame osalema innovaatiliste rohe- ja digilahenduste projektide ettepanekuid, mille abil luua linnakeskkonnas innovatiivsete digilahendustena tooteid, teenuseid või programme. Samuti projekte, mis suurendavad avalikus linnaruumis looduslikke ökosüsteeme toetavaid või keskkonna seisukohalt jätkusuutlikke lahendusi. Muu hulgas uusi, linnaruumi elurikkust suurendavaid rohealasid, linnaaiandusprojekte, veesilmi või sademeveelahendusi,» loetles Sepp.

«Projektide esitamine toimub kahes etapis. Esmalt ootame taotlejailt projekti ettepanekuid, seejärel hindab esitatud ettepanekuid piirkondlik hindamiskomisjon. Ettepanekute hindamise järel koostatakse tegevuskava, mille alusel saab asuda taotlusi esitama,» lisas ta.

Maksimaalne toetus on miljon eurot ning minimaalne abikõlblik maksumus on 250 000 eurot. Ettepanekute esitamise tähtaeg on Tartu ja Pärnu linnapiirkonna kohta 16. oktoober ning Tallinna linnapiirkonna kohta 31. oktoober.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles