Loodusfestival algab traditsioonilise linnulauluhommikuga Toomemäel

Tartu Postimees
Copy
Linnulauluhommik Toomemäel.
Linnulauluhommik Toomemäel. Foto: Silvia Luik

7.–11. juunini peetava loodusfestivali programmis leidub üle kuuekümne sündmuse, mis toimuvad Tartus ja Tartumaal, Tallinnas, Räpinas, Võrus ning loodusvaatluste maratoni avalikel aladel mitmel pool Eestis. 

Üritusi korraldavad kõik 30 partnerit, kelle hulgas on nii neid, kes on seda teinudka varasematel aastatel, kui ka neid, kes võtavad programmist osa esimest korda.

Sel korral on tähelepanu suunatud nii avalikele kui ka eraaedadele ja neis peituvatele aaretele, eelkõige looduslikule elurikkusele. «Sel aastal kutsume aias mõnulema ja aiailu nautima, aga ka liikuma ja kuulama. Lihtsustamaks kavast meelepäraste sündmuste leidmist, katsetame piktogrammide abil teemakategooriate loomist, nii et saaks kergesti leida peredele sobivaid üritusi või näiteks kontserte ja loenguid,» sõnas loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein. «Ära ei jää ka traditsioonilised sündmused: festival algab kolmapäeval varase linnulauluhommikuga Toomemäel,» lisas ta.

Loodusfestivalil tehakse ekskursioone nii Tartu kui ka Tallinna botaanikaaias, lisaks leiab programmist mitmeid tegevusi, mis toimuvad era- ja kogukonnaaedades ning avalikes parkides. Nädalavahetusel on kogupereüritused Tartu Aparaaditehase hoovis ning Tallinna loomaaias. Loodusfestivali tähtsündmus, loodusvaatluste maraton, toimub 10. ja 11. juunil. Maratonist osavõtmiseks tuleb registreerida vaatlusala 1. juuniks.

Loodusfestival seab tähelepanu keskmesse Tartu ülikooli botaanikaaia, mis tähistab tänavu 220. aastapäeva. Festivali avasündmus on botaanikaaias 7. juunil kell 12–14. Sõna saavad Valdur Mikita ning Urmas Tartes, kuulutatakse välja linnalooduse fotovõistluse «Metsik linn» võitjad ja avatakse fotonäitus. Meeleolu loob laulu- ja akordioniduo Erkki Otsman ja Allan Jakobi. Festivali ajal leiab botaanikaaias aset veel mitmeid tegevusi.

Loodusfestival toimub 7.–11. juunini üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama elurikkust soosivaid käitumisharjumusi. Festivali korraldab Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koos partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestivali toetavad keskkonnainvesteeringute keskus ja SA Tartu 2024.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles